Itthon hvg.hu 2018. július. 12. 13:50

11 évet kapott jogerősen a lúgos orvos

A Kúria 11 év letöltendő börtönre ítélte Bene Krisztiánt, a budai Irgalmasrendi Kórház egykori főigazgatóját, jelentette a helyszínről a hvg.hu tudósítója.

Tizenegy év szabadságvesztésre ítélte és végleg eltiltotta orvosi hivatásától a Kúria csütörtökön kihirdetett jogerős, harmadfokú ítéletében azt a férfit, aki elkábította volt barátnőjét és altestére lúgot öntött, maradandó, életveszélyes sérüléseket okozva ezzel.

Az eljárás adatai szerint a vádbeli cselekmény idején kórházigazgatóként dolgozó férfi 2013. március 12-én reggel arcát eltakaró biciklis sisakban volt szeretőjének lakására ment. A nőt szakszerűen, injekcióban adagolt szerekkel elkábította, majd lúggal súlyos, másodfokú-harmadfokú égési sérüléseket okozott intim testrészén.

A megvádolt orvos az eljárás során tagadta bűnösségét, a sértett pedig nem tudta beazonosítani a támadóját. További fellebbezésnek nincs helye, az ítélet jogerős. Az egykori orvost magánlaksértés, készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés, okirattal visszaélés és személyi szabadság megsértése bűntettekben is bűnösnek találták.

Hogyan jutottunk idáig?

Első fokon a férfit maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés és más bűncselekmények miatt négy évre ítélték, másodfokon az ítélőtábla súlyosított a minősítést és életveszélyes testi sértés, illetve más bűncselekmények miatt nem jogerősen kilenc évet szabott ki, ám tavaly nyáron, harmadfokon a Kúria a bizonyítás hiányosságai miatt megsemmisítette a tábla döntését és új másodfokú eljárásra utasította a táblát.

A megismételt másodfokú eljárásban korábban már sor került bizonyításra, majd az ügyész a férfi bűnösségének kimondását és halmazati büntetésként a 2-től 12 évig terjedő büntetési tétel felső határához közeli szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Februárban a Fővárosi Ítélőtábla hirdetett ítéletet az ügyben, a férfinak az volt a negyedik tárgyalása. Akkor kilenc évet kapott. Az akkori tárgyalás után Renner Erika azt mondta a nem jogerősen kiszabott kilencéves büntetésről, hogy nem az évek számítanak, hanem az, hogy hasonló bűncselekményt senkinek se jusson eszébe elkövetni. A mai napig orvosi és lelki segítségre szorul, és várja a jogerős ítéletet, hogy el tudja kezdeni a trauma feldolgozását, és le tudja zárni magában a történteket.

Hirdetés