A szocialisták szerint, "ha egy kupleráj nem megy, akkor nem az épületet kell lecserélni".
Az LMP azt kezdeményezi, hogy a Fővárosi Közgyűlés vonja vissza eddigi döntéseit a Római-part árvízvédelme ügyében, az új tervekhez pedig végezzenek egy évig tartó vizsgálatokat. Csárdi Antal, az ellenzéki párt budapesti képviselője a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt – ahol demonstrációt tartottak a mobilgát ellenzői és támogatói – azt mondta, azzal, hogy a főpolgármester megbízta Lányi Andrást egy alternatív javaslat elkészítésével, rögtön kiderült, hogy a tervezési folyamatban végig hiányoztak a megalapozó mérések.
Az MSZP közben hűtlen kezeléssel gyanúsította meg a főpolgármestert a Bálna tervezett eladása miatt, mivel arra szerintük a budapestiek nem adtak neki felhatalmazást. Horváth Csaba, a szocialisták budapesti képviselője a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt sajtótájékoztatón felszólította a városvezetőt, hogy ne adja el a főváros "legikonikusabb épületét", hanem keressen olyan üzemeltetőt, aki képes szakszerűen, az épület kulturális és szórakoztató jellegének megfelelően üzemeltetni a Bálnát.
Ha egy kupleráj nem megy, akkor nem az épületet kell lecserélni, eladni, és nem a szakmai stratégiát, hanem a madame-ot"
– fogalmazott, hozzátéve, "innen is jelzem madame Tarlósnak, hogy ideje elgondolkodnia a tennivalóin".
A Demokratikus Koalíció a "pofátlanság csúcsának" tartaná, ha a Fővárosi Közgyűlés szerdán egy nappal egy csütörtökre összehívott közmeghallgatás előtt döntene újra a Római-part árvízvédelme ügyében. Gy. Németh Erzsébet, az ellenzéki párt budapesti képviselője az ülés előtt megismételte, a DK szerint a Római-parti gát helyét népszavazásnak kellene kijelölnie.
Egy lépéssel közelebb a Bálna eladásához
Hiába Horváth Csaba kirohanása, a Fővárosi Közgyűlés erről 20 igen szavazattal, 9 nem szavazat ellenében és 1 tartózkodás mellett határozatot hozott arról, hogy nyílt pályázati eljárás lefolytatása útján értékesíteni kívánja az épületet.
Az ingatlan legalacsonyabb vételára – az adásvételi szerződés tervezete szerint – nettó 11 milliárd forint.
Tarlós István főpolgármester hangsúlyozta: nem arról született döntés, hogy a főváros eladta a Bálnát, hanem kiírnak egy pályázatot, amelynek eredménye majd a közgyűlés elé kerül, és akkor arról dönt majd a testület.