Itthon MTI 2017. augusztus. 31. 06:26

Rengeteget túlóráznak a magyar rendőrök

Míg 2011-ben fejenként átlagosan 65 óra túlszolgálatot teljesítettek, ez a szám az idei év első felére 120 órára ugrott. Csak 2017-ben 11 és fél milliárd forintot fizettek ki a rendőrök túlóráira.

Csaknem 36 millió túlórát regisztrált a rendőrség az utóbbi hat és fél évben. Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) tájékoztatása szerint a megnövekedett túlmunkának számos oka van, például az illegális migráció kezelése, de megemlíthető a kiemelt sportrendezvények és a védett vezetők magyarországi látogatásainak biztosítása is - írta a kormánypárti Magyar Idők csütörtökön.   

A rendőrségi alkalmazottak a túlmunkáért idén eddig 11 és fél milliárd forintot kaptak.

Míg 2011-ben fejenként átlagosan 65 óra túlszolgálatot teljesítettek a rendőrök, addig ez a szám az idei év első felére 120 órára ugrott

- egyebek mellett ez derült ki Pintér Sándor belügyminiszter képviselői kérdésre adott válaszából. 

A legtöbbet a hivatásos állományú rendőrök dolgoztak: nekik néhány év leforgása alatt megnégyszereződtek a teendőik és annak ellenére, hogy az állomány létszáma 6823 fővel bővült, több mint négymillió túlórát teljesítettek. A közalkalmazottak már most nagyjából 83 ezer órával töltöttek többet a munkahelyükön, mint hét éve, azzal együtt, hogy az utóbbi állományt 1700 személlyel bővítették.

Az igazságügyi alkalmazottak létszáma is nőtt, néhány év leforgása alatt 22-ről 138 főre emelkedett a számuk. Ám nemcsak a személyi állomány bővült, hanem a munka is: a korábbi, 2011-es adatokhoz képest ők idén négy és félszer annyit, 4767 órát töltöttek el a munkaidőn túl - olvasható a cikkben.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.