Illiberális demokratának lenni annyit tesz, mint félni – derül ki a mai Magyar Időkből is. A kormánypárti lap vezércikkben állítja, hogy a közszolgáltatások elleni kibertámadásokból próbálhatnak egyes csoportok politikai tőkét kovácsolni. Tudják is, mely csoportok.
Virtuális fakockák címen olvashat félelemre okot adó vezércikket a Magyar Idők kósza vásárlója. Miután a szerző bemutatja, milyen elterjedtek már napjainkban az okoseszközök, a számítógépes rendszerek elleni támadásokról értekezik. Szerinte a védelem terén a magyar cégek nincsenek kellően felkészülve. Márpedig az ország jövőre választási kampány elé néz.
Az már kiderült, hogy a kormánnyal nem szimpatizáló erők őszre polgári engedetlenségi akciókkal készülnek, de lehet, hogy ezzel a kifejezéssel még finoman is fogalmaztunk – fordul rá a vezércikk valódi mondanivalójára. "Az épületek elfoglalása, a rombolás, a rendőrök meggyilkolására uszítás nem biztos, hogy belefér a polgári engedetlenség fogalomkörébe" – előlegezi meg, és a kibertérben látja meg az ellenség eszközeit.
A BKK esete arra figyelmeztet, hogy a felforgatásban érdekelt csoportok – amelyek előszeretettel hasznosítják a Soros Györgyhöz köthető szervezetek nemzetközi gyakorlatait – kibertámadásokkal is megpróbálhatják az ország működését megbénítani a stabilan működő politikai rendszer megbuktatása érdekében.
A választás még odébb van, de a küzdelem már megkezdődött – teszi hozzá a szerző. Szerinte a harc immár nemcsak óriásplakátokon és a parlamenti viták keretében zajlik, hanem a virtuális térben is.