2017. június. 01. 18:24 Utolsó frissítés: 2017. június. 01. 19:07 Itthon

Deutsch szerint Soros György hadat üzent Orbánnak

A fideszes EP képviselő szerint Soros világossá tette: minden tőle telhető antidemokratikus lépést kész megtenni a kabinet vereségéért.

"Ha harc, hát legyen harc, állunk elébe!" – üzente Deutsch Tamás fideszes politikus Soros Györgynek, aki szerinte hosszú ideje hadüzenet nélküli háborút folytat Magyarországgal szemben. Deutsch azt kéri az Európai Bizottságtól, hozza nyilvánosságra, mi hangzott el a bevándorláspolitikával foglalkozó uniós biztos és Soros György csütörtöki találkozóján.

A politikus szerint "Soros Györgynek az Európai Unió jövője szempontjából drámaian tragikus koncepciója van a bevándorláspolitikáról, amit határozott következetességgel végre is kíván hajtatni.

Nem összeesküvés-elméletről, hanem összeesküvés-gyakorlatról van szó"

– fogalmazott Deutsch Tamás, aki szerint Soros György migrációs álláspontja nem találgatásokra, hanem korábbi írásaira és beszédeire alapozható. Megismételte a korábbi fideszes retorikát: Soros évi legalább 1 millió illegális bevándorlót akar betelepíttetni, és azt akarja, a senki által meg nem választott brüsszeli bürokraták határozzák meg a nemzetállamok bevándorláspolitikáját, ezzel párhuzamosan pedig lebontaná a magyarországi védvonalat, ami lezárta a balkáni útvonalat az illegális bevándorlók előtt.

Brüsszelben Soros György Orbánt és az EU-t is kritizálta. Soros szerint az unió reformra szorul, de van, ami reményt ad. "Ilyen a magyarok ellenállása Orbán maffiaállamával szemben." Deutsch korábban annyival rázott le minden kritikát, "Soros utálja Orbánt, mint a szikkadt szart".

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.