Itthon Mizsur András 2017. május. 04. 10:58

A volt KDNP-s szerint a meleglobbit emlegető keresztények számítanak törpe kisebbségnek

Lukácsi Katalin a lex CEU elfogadása után jelentette be, hogy kilép a KDNP-ből, mert vállalhatatlannak érezte, hogy továbbra is részt vegyen a Nemzeti Együttműködés Rendszerének építésében. A volt kereszténydemokrata politikus a meleglobbit emlegető IKSZ közleményére reagálva azt írja Facebook-oldalán, hogy elkeserítő, ha valaki a kereszténységet használja fel politikai céljaihoz és ellenfeleinek lejáratáshoz.

"Bebizonyosodott, hogy Fekete-Győr András is csak a meleglobbi embere" – ezzel a címmel adott ki közleményt a Kereszténydemokrata Néppárt ifjúsági szervezete, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ).

Ezt abból szűrték le az IKSZ-nél, hogy a Momentum Mozgalom elnöke interjút adott a Neue Zürcher Zeitungnak, amelyből az is kiderül, hogy számára elfogadható a melegek házassága. Egészen pontosan úgy fogalmazott Fekete-Győr, hogy: "az azonos nemű párok házasságának bevezetését ugyanolyan magától értetődőnek tartom, mint azt, hogy Magyarország megvédi a határait".

Az ijfú KDNP-sek viszont ezt már úgy fordították, hogy a Momentumnak fontosabb az azonos neműek házassága, mint a magyar emberek biztonsága.

"Kár, hogy Fekete-Győr András is beállt a politikai korrektség balliberális katonái közé, és egy törpe kisebbséget érintő kérdést tűz a zászlajára, ami ki is meríti programját."

Ezt még megtoldották némi sorosozással is.

Egy szomorú keresztény

Nem várt helyről szóltak vissza az IKSZ-nek; közleményükre Facebook-oldalán reagált Lukácsi Katalin, aki nemrég jelentette be, hogy kilép a KDNP-ből, illetve a meleglobbit emlegető ifjúsági szervezetből. Posztjában azt írja, szomorúnak érzi, hogy magyarázkodnia kell melegházasság ügyében.

A katolikus katekizmusban pontosan le van írva, hogy a keresztény emberképből fakadóan miként vélekedik az egyház a házasságról, de Lukácsi szerint meleglobbiról és agresszív törpe kisebbségről nincs szó.

"És azt pedig végképp nem találni se a katekizmusban, se a II. vatikáni zsinat dokumentumaiban (de a Bibliában sem), hogy olyan személyes, a család legbelsőbb életét érintő kérdéseket kellene pártpolitikai adok-kapok szintjére süllyeszteni, és emberek életét, tragédiáit felhasználva karaktergyilkosságba kezdeni, mint a házasság és a nemi identitás" – írja a kiugrott kereszténydemokrata.

Már a pápa sem számít

Úgy fogalmaz; a törpe kisebbség az, aki "a kereszténységet kirekesztésben éli meg, és színes köpenyként hordja politikai hatalom- és szavazatszerzésben". Ezután Ferenc pápát idézi, miszerint „minél nagyobb hatalmad van, minél nagyobb hatással vagy az emberekre, annál inkább felelős vagy azért, hogy alázatosan cselekedj. Ha nem így teszel, a hatalmad tönkre fog tenni téged, és másokat is.”

Facebook / Lukácsi Katalin

Lukácsi szerint azonban akik törpe kisebbséget emlegetnek, azok számára már legfeljebb negatív értelemben hivatkozási alap a pápa. Reméli, hogy ez a vélemény (mármint az IKSZ-é) számít valóban kisebbségnek az egyházon belül.

"Két politikai erő ezer és ezer témában bírálhatja és támadhatja egymást. Ha mindenféleképpen karaktergyilkossághoz akar fogni, abban is választhat épp eleget, de a kereszténységre hivatkozva nyúlni ilyen kényes kérdéshez és ilyen stílusban, az antievangelizáció a javából, és nagyon elkeserítő."

– olvasható az ex-KDNPS-s posztja végén.

Ki is az a Lukácsi Katalin?

Az 1987-es születésű politikus nem tartozott a KDNP legismertebb arcai közé. Az IKSZ-ben az egyházügyi munkacsoport vezetője volt korábban, illetve a szervezet VII. kerületi elnöki posztját is betöltötte egy rövid ideig. Történész doktorandusz az ELTE-BTK-n, de két másik diplomája is van: katolikus hitoktatói és zsidó közösségszervező.

A 444.hu-nak adott interjúban elmondta Lukácsi, hogy a kilépése egy hosszú vívódás eredménye volt; a kvótanépszavazás, a Népszabadság bezárása és a CEU-ügy volt az utolsó csepp a pohárban.

"Azért vállalok most boldogan magamra bármilyen támadást, és felajánlom ezért az országért, mert tragédia, hogy 28 évvel a rendszerváltás után újra működik az öncenzúra, meghurcolnak embereket, akik másként gondolkodnak, a rendőrök tüntetőket vegzálnak, és akkor még nem is beszéltünk a menekültekről, az elesettekről, a szegényekről. Beteg ez az ország, és ezen változtatni kell."

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.