Itthon hvg.hu 2017. április. 03. 18:17

Újabb figyelmeztetést kaptak az egyetemi ügyekben turkáló kormányok

A 47 ország 850 intézményét tömörítő Európai Egyetemek Szövetsége is elítéli a CEU-t hátrányosan érintő módosító javaslatot.

Újraindítja az egyetemi autonómiáról szóló párbeszédét az Európai Egyetemek Szövetsége (EUA), amely szerint ennek a Magyarországon a CEU-val kapcsolatban zajló események is aktualitást adnak.

A szervezet szerint az egyetemek iránti bizalom és a társadalomban betöltött kritikus szerepük is csökken amiatt, hogy a nemzeti kormányok egyre gyakrabban próbálnak beleavatkozni az intézmények autonómiájába és oktatási szabadságába.

Az EUA – amelynek régóta tagja a CEU – közleménye felidézi, hogy a magyar kormány által benyújtott módosító javaslat ellehetetlenítené az intézmény magyarországi működését. De nem csak itt igyekszik a kormány beavatkozni az egyetemi ügyekbe: a szövetség Törökországból is aggasztó híreket kap.

"Az EUA elítéli e lépéseket, amelyek az alapvető egyetemi értékek ellen irányulnak, bizalmatlanságot, kétséget, bizonytalanságot szítanak, és végeredményben meggátolják az egyetemeket missziójuk teljesítésében"

– olvasható a szövegben.

A szervezet arra szólítja fel a kormányokat, hogy tartózkodjanak az egyetemi ügyekbe való beavatkozástól, tiszteljék az intézményi autonómiát, és folytassanak kölcsönös bizalmon és a törvényeken alapuló párbeszédet a szektor képviselőivel.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.