Veszélyes a Pilis és a Visegrádi-hegység
Nem javasolja a Pilis és a Visegrádi-hegység 500 méternél magasabban fekvő területeinek látogatását a Pilisi Parkerdő Zrt., mert a vastag zúzmararéteg miatt ágak szakadhatnak le és fák dőlhetnek ki.
A társaság pénteki közleményében arra kérte a kirándulókat, hogy saját biztonságuk érdekében lehetőleg kerüljék el vagy fokozott figyelemmel látogassák a Pilis és a Visegrádi-hegység 500 méternél magasabban fekvő területeit és kirándulóhelyeit, illetve az ilyen időben különösen nehezen járható szurdokvölgyeket, mint amilyen a Rám-szakadék.
A társaság arra figyelmeztetett, hogy az elmúlt napok párás, ködös és hideg időjárása miatt a Pilisi Parkerdő területén, főként a magasabban fekvő régiókban, több helyen a tíz centimétert is elérheti a fákra rakódott, fagyott zúzmararéteg vastagsága. Főként az idősebb fák nem bírják el ezt a többletsúlyt, emiatt ágak törhetnek le és fák dőlhetnek ki, veszélyessé téve a túrázást - írták.
Az alacsonyabban fekvő területeken továbbra sem fenyegeti veszély a túrázókat: általában az 500 méternél alacsonyabban fekvő kirándulóhelyek, így például a Kő-hegyi menedékház ezekben a napokban is biztonságos célpontnak számít - tették hozzá.
A társaság ugyanakkor arra kérte a kirándulókat, hogy túráik tervezésekor figyeljék a Pilis és a Visegrádi-hegység területére vonatkozó időjárási előrejelzéseket, és ha túra közben veszélyesnek ítélt útszakaszhoz érnek, inkább forduljanak vissza.