Az ORFK csütörtöki tájékoztatása szerint a rendőrség nem indított nyomozást a Pető Intézet ügyében. Az intézet vezetését az ott dolgozók egy csoportja jelentette fel, mert szerintük több esetben felvetődhet a sikkasztás, a hűtlen kezelés és az okirat-hamisítás alapos gyanúja is.
A rendőrség nem indított nyomozást a Pető Intézet vezetése ellen sikkasztás gyanújával tett feljelentés nyomán - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) csütörtökön az MTI megkeresésére.
Szerdán az Index írt arról, hogy a Pető Intézet "kétségbeesett dolgozóinak egy csoportját" annyira felháborították az intézet fokozódó pénzügyi problémái, és az a mód, ahogy a korábbi figyelmeztetéseket szőnyeg alá söpörte a menedzsment, hogy a napokban feljelentették a vezetőséget.
Az ügyészségnek és a rendőrségnek megküldött levél szerint a Pető-menedzsment ténykedésével kapcsolatban több esetben felvetődhet a sikkasztás, a hűtlen kezelés és az okirat-hamisítás alapos gyanúja is – írta a portál.
Az Index kitért arra, hogy a Fővárosi Főügyészség szóvivőjének tájékoztatása szerint a Pető Intézet ismeretlen dolgozói által hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt tett feljelentés alapján a Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség november 22-én feljelentés-kiegészítést rendelt el, amelynek teljesítésével a Budapesti XII. kerületi Rendőrkapitányságot bízta meg.
Szabó Tímea, az Együtt-PM elnökségi tagja csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a választási szövetség azonnali vizsgálatot követel a Pető Intézet ügyében.
Schaffhauser Franz, a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézetének rektora az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta: az intézmény teljes dolgozói köre visszautasítja a vádakat, amelyekről a menedzsment szerdán értesült a sajtóból. A menedzsment csütörtökön belső vizsgálatot kezdeményezett és áll elébe a külső vizsgálatnak - közölte, hangsúlyozva, hogy az intézet Magyar Örökség- és Prima-díjas.