2013. november. 20. 07:26 MTI-OS Utolsó frissítés: 2013. november. 20. 09:10 Itthon

"Tízmilliárdokat költünk egy ilyen felesleges törvény fenntartására"

A Kalózpárt üdvözli a 4K! marihuánalegalizációs törekvéseit, de az azonnali legalizációt populizmusnak tartják. A könnyűdrog dekriminalizálását több lépcsőben kell megvalósítani álláspontjuk szerint.

150 év után ismét lehet pálinkát főzni Magyarországon, de vadkender termesztéséért akár 150 év börtönt is kaphatunk, holott mind a két tevékenység legalább 1500 éves múltra tekint vissza – írta a Kalózpárt szerda reggel.

A Kalózpárt egy éve foglalkozik a marihuána legalizációjával. Azt tekintjük végső célnak, hogy az alkoholhoz és dohányhoz hasonlóan szabályozzuk a fogyasztását és kereskedelmét.

Érthető a kavarodás, aminek nyomán a 4K! azt hitte, hogy ők az elsők, akik ezt nyíltan vállalják, mivel a Kalózpárt több lépésben járja végig a legalizációhoz vezető utat. A legfontosabb lépéssel akarjuk kezdeni, ami az orvosi használat azonnali legalizációja. Ennek hiánya hátrányosan megkülönbözteti a súlyos betegségekben szenvedőket. Az orvosi cannabis engedélyezése semmilyen nemzetközi egyezménybe nem ütközik. A fogyasztás és a kismennyiségű birtoklás dekriminalizációja lenne a következő lépés. Értelmetlenül kriminalizálunk átlagpolgárokat, akik nem ártanak másoknak pusztán azzal, hogy fogyasztanak vagy tartanak maguknál marihuánát. Tízmilliárdokat költünk egy ilyen felesleges törvény fenntartására. A teljes legalizáció végső célként szerepel a Kalózpárt drogpolitikájában, mivel ez a társadalom többségének tudatos döntése kell legyen.

"A Kalózpárt a 4K! legalizációs törekvéseit ugyan üdvözli, és ha kérik, szakértői segítséget is szívesen tudunk nyújtani, de az azonnali tejes legalizációt populizmusnak ítéljük meg, ezt egy szélesebb társadalmi kommunikáció kell megelőzze " – zárta közleményét a Kalózpárt.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.