2013. február. 27. 16:09 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 27. 16:00 Itthon

Áprilistól válthatnak fenntartót az Arany Alkony Idősotthonok

Áprilistól válthatnak fenntartót az Arany Alkony Idősotthonok, miután Budapest Főváros Kormányhivatala visszavonta a korábbi fenntartó, a Kálvin János Presbiteri Misszió működési engedélyét.

Az MTI azt követően kereste meg a kormányhivatalt, hogy szerdán a Magyar Nemzet és a Népszabadság azt írta, visszavonták a misszió működési engedélyét. Az MTI-nek adott tájékoztatás szerint a fővárosi kormányhivatal szociális és gyámhivatala határozatban kötelezte a Kálvin János Presbiteri Missziót, "hagyjon fel a szociális szolgáltatással" március 31-éig az Arany Alkony Idősotthonokban.

Jelezték, a működési engedély visszavonásának fő indoka az volt, hogy a legalapvetőbb tárgyi feltétel, a szolgáltatásnak helyt adó épületek jogi helyzete rendezetlen, a tulajdonos és a jelenlegi fenntartó között továbbra sincs érvényes megállapodás, továbbá a személyi feltételek kötelező előírásainak sem felel meg a fenntartó.

A hivatal tájékoztatása szerint a határozat értelmében a missziónak március végéig kell gondoskodnia az otthonokban élő több mint ezer ellátottról.

Arra is kitértek, hogy a fővárosi önkormányzatnak csak abban az esetben lenne ellátási kötelezettsége, ha március végéig az új fenntartó nem kapná meg a működési engedélyt. Utaltak arra, hogy a fenntartói feladatok ellátására az Egységes Magyar Izraelita Hitközség (EMIH) jelentkezett, a kérelem elbírálása folyamatban van.

Az ügy előzményei közé tartozik, hogy a kormányhivatal 2013 januárjában tárgyalást tartott az érdekelt felek - a Kálvin János Presbiteri Misszió, a fővárosi önkormányzat, az épületek tulajdonosa, valamint a fenntartást kérelmező EMIH Olajág Otthonok - képviselőinek részvételével, ám nem született egyezség közöttük.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.