Az Arany Alkony után jöhetnek az Olajág Otthonok
Megkapták a jogerős működési engedélyt az Olajág Otthonok.
Megkapták a jogerős működési engedélyt az Olajág Otthonok.
Semmilyen szinten nem felel meg a valóságnak a budapesti kormányhivatal állítása, miszerint veszélyben vannak az idősek az Arany Alkony otthonokban – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek a jelenlegi fenntartó, akitől nemrég visszavonták a működési engedélyt.
Áprilistól válthatnak fenntartót az Arany Alkony Idősotthonok, miután Budapest Főváros Kormányhivatala visszavonta a korábbi fenntartó, a Kálvin János Presbiteri Misszió működési engedélyét.
A budapesti kormányhivatal határozatban kötelezte a Kálvin János Presbiteri Missziót, hogy 2013. március 31-vel hagyjon fel a szociális szolgáltatásokkal az ezerháromszáz idős embert ellátó Arany Alkony otthonokban. Az új fenntartóról külön végzésben rendelkeznek majd.
Kiadható az Arany Alkony otthonok működési engedélye az épületek új tulajdonosa által létrehozott Olajág Otthonoknak, még a pereskedés vége előtt - számol be a Népszabadság szerdán a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) keddi határozatáról.
Azonnali fenntartóváltást sürget az Arany Alkony idősotthonok tulajdonosa, mivel a jelenlegi fenntartó komoly hiányosságokkal tesz eleget ellátási kötelezettségének - írja a Magyar Nemzet.
A szociális ellátók szabályozatlan csődje a békés öregkortól foszthat meg idős embereket.
Még mindig nem adta át a működési engedélyt az Arany Alkony idősotthonok új fenntartójának, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközségnek (EMIH) a fővárosi kormányhivatal. A korábbi üzemeltető, a Kálvin János Presbiteri Misszió a lakók szerint azonban pénzhiány miatt csökkenti az ellátásuk színvonalát.
Két brüsszeli zsidó alapítvány, a Brit Europe és a Chanosh vásárolta meg az Arany Alkony idősotthonok ingatlanjait birtokló céget. Az 1300 embernek otthont adó idősotthon-hálózat új fenntartója az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség lesz – közölték kedden.
Átvenné az Arany Alkony idősotthonokat az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH), s az üzemeltetést és az épületek fenntartását is magára vállalná – írta csütörtöki számában a Népszabadság.
Szándékosan küldték a halálba a lakókat az Arany Alkony idősotthonok Bánkút utcai házában; mindezt az újabb és újabb, négy-öt millió forintos belépési díjakért - állította a Hír TV Célpont című műsorában két volt dolgozó. A Magyar Nemzet szombati számában azt írta, a csatorna szándékos emberölés gyanúja miatt feljelentést tett az ügyben ismeretlen tettesek ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK).
Teljes a bizonytalanság az Arany Alkony idősotthonokban. Bár április elsejei hatállyal felfüggesztették az intézményeket működtető Kálvin János Presbiteri Misszió működési engedélyét, az új fenntartóval még nem sikerült megegyezni. A huzavonát nehezen viselik az idős emberek - az Arany Alkony újpalotai otthonának lakóival beszélgettünk.