2012. április. 28. 18:37 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 28. 18:37 Itthon

KDNP: Gyurcsány vonuljon vissza szakdolgozata miatt

A KDNP szerint Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnöknek a szakdolgozatával kapcsolatos hírek miatt el kell hagynia a politika színterét.

A kereszténydemokraták szombati közleményükben azt írták: most, hogy sajtóértesülések szerint kiderült, Gyurcsány Ferenc bizonyosan használta saját diplomamunkájához volt sógora szóról szóra megegyező című szakdolgozatát, és komolyan vetül rá az esetleges plágium gyanúja, újra aktuális a kérdés, hogy "meddig prédikál még vízről Gyurcsány Ferenc, miközben bort iszik".

Felidézték, hogy Schmitt Pálnak az államfői posztról való lemondása előtt Gyurcsány Ferenc úgy fogalmazott: Schmitt Pál nem csak az erkölcsi érzékét veszítette el, de a politikai realitásérzékét is. "A KISZ, az MSZP és a DK erkölcsi magaslatain lavírozó Gyurcsány jó lenne, ha vagdalkozásokra épülő politikai zuhanórepülése közben kicsit önmagára is tekintene, és ha már erkölcsi érzéke nincs, legalább politikai realitásérzékről tenne tanúságot, és végleg elhagyná a számára semmi jót nem ígérő politika színterét" - írták a KDNP-sek, hozzátéve, hogy jobb, ha még most visszavonul a volt kormányfő, a Demokratikus Koalíció elnöke, és "otthoni magányában keresi tovább az egyetemről megmagyarázhatatlan módon eltűnt szakdolgozatának saját példányát".

A HírTv Célpont című műsorában péntek este az hangzott el, hogy négy évvel Gyurcsány Ferenc előtt majdani sógora, Rozs Szabolcs a volt miniszterelnökével megegyező címen adott le szakdolgozatot a pécsi tanárképző főiskolán. Ezt a férfi is megerősítette. A korábbi kormányfő, a Demokratikus Koalíció elnöke a HírTv kérdésére azt mondta: valószínű, hogy olvasta a dolgozatot, és merített is belőle.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.