Dobroslav Trnka szlovák főügyész-helyettes szerint véglegesen lezárult Malina Hedvig, a 2006 augusztusában Nyitrán megvert szlovákiai magyar diáklány ügyének kivizsgálása, s már csak a bírósági szakértő kihallgatása van hátra Roman Kvasnicának, a lány ügyvédjének jelenlétében.
A főügyész-helyettes ugyanakkor azt mondta: a kormány döntése, hogy nyilvánosan bocsánatot kér Malina Hedvigtől, meglepte. Malina Hedvig, aki időközben férjhez ment és két gyermek anyja, ennek ellenében visszavonná beadványát az európai emberi jogi bíróságon. Trnkának, aki korábban főügyész volt, nem tetszik, hogy a kormány döntését előzetesen nem egyeztette a főügyészséggel. "Ez helytelen és idő előtti (a döntés). Meg kellett volna várni a vizsgálat eredményét" - vélekedett a főügyész-helyettes.
Azt állítja, hogy a főügyészség még nyáron egy átfogó anyagot készített az igazságügyi minisztérium részére, amelyben összefoglalta az ügyet, az összes bizonyítékot és azt, miért is húzódott el annyira a kivizsgálás. Ennek az anyagnak a rövidített összefoglalóját - állítja Trnka - Lucia Zitnanská igazságügyminiszter is aláírta, ami a volt főügyész szerint azt jelenti, hogy a főügyészség érveit elfogadta.
Malina Hedvig ügyvédje azt állítja, hogy még nincsenek információi az ügy lezárásáról. "Ki kell várnunk, amíg megszületik a döntés a főügyészség elfogultságával kapcsolatos kifogásunkról" - jegyezte meg Roman Kvasnica. Az egykori diáklányt 2006. augusztus 25-én verték meg Nyitrán, állítása szerint azért, mert magyarul beszélt az utcán. Robert Fico volt szlovák miniszterelnök szerint a Malina Hedvig-ügy kísérlet volt kormánya lejáratására és hangulatkeltésre. Robert Kalinák volt belügyminiszter azt állította: az eset nem történt meg, illetve másképpen történt, mint ahogy azt a lány állította. Azóta Malina Hedvig ellen folyik eljárás állítólagos hamis tanúzás miatt.
A legújabb hírek szerint a szlovák kormány a múlt héten úgy döntött, hogy nyilatkozatban kér bocsánatot Malina Hedvigtől, mert a vizsgálat folyamán sérültek emberi és állampolgári jogai. Csáky Pál, a Magyar Koalíció Pártjának (MKP) volt elnöke blogjában felhívta a figyelmet arra, hogy a pozsonyi kormány döntése nem azért született meg, mert a kabinet tagjai erre az álláspontra jutottak volna, hanem azért, mert így akarják elkerülni, hogy az Emberi Jogok Európai Bíróságán Szlovákiát elmarasztaló ítélet szülessen az ügyben.