2011. szeptember. 06. 20:55 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 06. 21:29 Itthon

Az iszapömlés utáni helyreállítást vizsgálja az ombudsman

Hivatalból vizsgálja a tavaly októberi vörösiszap-katasztrófa utáni helyreállítás és kármentés körülményeit az állampolgári jogok országgyűlési biztosa – közölte Szabó Máté hivatala kedden.

A felhívás szerint az állampolgárok panasszal élhetnek, ha a kárelhárítási-kártalanítási folyamatban bármely hatóság, illetve közszolgáltatást végző szerv vagy hivatal az alapvető jogokkal összefüggésben sérelmet okozott. A lakossági észrevételek továbbításához gyűjtőládákat helyeznek el a devecseri és a kolontári polgármesteri hivatalban, amelyekbe az érintettek szeptember 12-től 23-ig dobhatják be a panaszaikkal kapcsolatos iratok fénymásolatát is tartalmazó leveleiket.

A közlemény szerint az állampolgári jogok országgyűlési biztosa október 11-én ellátogat a településekre és személyes meghallgatást tart Devecserben. A meghallgatás időpontjáról a biztos írásban értesíti az érintetteket.

A vörösiszap-katasztrófával kapcsolatos panaszokat postán is elküldhetik  2011. szeptember 23-ig az Országgyűlési Biztos Hivatalához (1051 Budapest, Nádor u. 22.), vagy e-mailben is továbbíthatják a panasz@obh.hu címre.

A Magyar Alumíniumtermelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. Ajka melletti iszaptározójának gátja tavaly október 4-én szakadt át. A vörösiszap három települést öntött el, Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyt. A katasztrófa következtében tíz ember meghalt, körülbelül százhúszan kerültek kórházba, több száz ház vált lakhatatlanná. Az anyagi károkat több tízmilliárd forintra becsülik.

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.