Itthon MTI 2011. július. 27. 14:47

MSZP: a Fidesz beismerte, hogy tönkretette az egészségügyet

Havas Szófia, a Fővárosi Közgyűlés Egészségpolitikai és szociális bizottságának szocialista alelnöke szerint a Fidesz beismerte, hogy tönkretette az egészségügyi ellátórendszert.

Az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében a szocialista politikus azt írta: a kormánypárt egészségpolitikai kudarcát az a Magyar Hírlapban megjelent interjú igazolja, amelyben Sinkó Eszter egészségügyi szakközgazdász, a szakminiszter tanácsadó testületének egészség-gazdaságtani tagozatának vezetője kifejtette, a mai kórházi struktúra fenntartásához kevés a pénz, ezért szerkezeti átalakítás kell, s a kisebb és hatékonyabb kapacitások miatt felszabaduló forrásokat az orvosok, nővérek bérének emelésére lehet fordítani.

Hozzátette: Magyarországon elegendő lenne 70 kórház az akut és a krónikus ellátás teljes körű biztosításához, de jelenleg kétszer ennyi intézmény van. Havas Szófia szerint több mint egy éve semmilyen határozott elképzelés nincs az ágazatban, a kormányzat csak szavakban politizál, emellett minden nyilvános vitát kerültek, amely az ágazat jövőjéről szólhatott volna.

Mint írta, úgy tűnik, a kormány nem növelni akarja a szakdolgozók számát, hanem radikálisan csökkenteni, "Szócska Miklós nem létező pénzekből akarja rendezni a rezidensek és az ágazatban dolgozók bérviszonyait" - fogalmazott a politikus, aki szerint a kórházak területi elosztásának átalakítása oda vezethet, hogy a betegnek a jelenleginél jóval többet kellene várnia az orvosra, illetve mentőre, hiszen nagyságrendekkel nagyobb területet kellene egy-egy kórháznak ellátnia. Emellett a - jövő évre tervezett - újabb 96 milliárdos forráskivonás hatására a gyógyítás minősége romlani, a várólisták pedig növekedni fognak - értékeli.

MTI / Balázs Attila

 

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.