Szilvásy: nem dolgozott politikai pártokra az NBH
Felkészületlenül érték a Nemzetbiztonsági Hivatalt és a rendőrséget a 2006-os őszi események - állítja Szilvásy György volt titokminiszter, aki szerint nem igaz, hogy az MSZP politikai célra használta fel a titkosszolgálatokat.
A Fidesz folyamatosan azt sugallja a választóinak, hogy az MSZP a titkosszolgálatokat politikai célra használja fel. Ez pedig kísértetiesen hasonlít a megfigyelési ügyhöz – jelentette ki Szilvásy György volt titokminiszter a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.
A fideszes Demeter Ervin az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának „az elmúlt nyolc évben a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok működése során tapasztalható anomáliák feltárására alakított” albizottságának zárt ülése után közölte: „korábban azzal riogattak, hogy itt számítástechnikai rendszerekbe betörtek és fontos információkat vittek el”. ám kiderült, hogy aki betört, azt az NBH foglalkoztatta. Márpedig Demeter szerint ezt a személyt Szilvásy mutatta be az NBH-nak, mely aztán az informatikai szakembert „rendszeresen foglalkoztatta és több alkalommal jelentős összegeket fizetett neki”. Demeter elmondta azt is, hogy a szóban forgó személy a számítástechnikai betörésből származó iratokat az NBH-nak és MSZP-s politikusoknak juttatta el, s több szocialista politikussal – közöttük Szilvásyval – személyesen is találkozott, utóbbival összesen öt alkalommal.
Szilvásy a Magyar Televízióban azt elismerte, hogy a hackert ő mutatta be a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatójának, arról azonban nem látott semmiféle papírt, hogy a szóban forgó személy törvénytelen akciókat hajtott volna végre. És az sem igaz, hogy mindezekről jelentéseket kapott volna – szögezte le. Közölte: utoljára még jóval azelőtt találkozott, hogy az UD ügy számára is ismertté vált volna. Szilvásy szerint ha Demeter igazat mond, akkor csak úgy hajthatott végre illegális akciókat a hacker, ha kapcsolatban állt az UD Zrt. vezetőivel. (Az UD neve az úgynevezett adatgyűjtési üggyel kapcsolatban került a köztudatba. Az ügyben Laborc tett feljelentést még 2008 szeptemberében lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés és más bűncselekmények gyanúja miatt.)
A 2006-os őszi zavargások kapcsán a szocialista politikus azt állította, hogy a Jobbik, a Fidesz szervezeteinek összefogása, a szélsőségeket támogató kettős beszéde politikai hátszelet adott az eseményeknek. Szerinte a Fidesz azt sugallja, hogy a politika volt a rendőri tehetetlenség mögött, de ez messze nem igaz.
Szeptember 18-án a rendőrségi és a nemzetbiztonsági rendszer is felkészületlen volt az eseményekre – hangsúlyozta a volt titokminiszter. Mint mondta, 2006 szeptemberében az NBH és a rendőrség is a helyszínen értesült az eseményekről, bár a két szervezet „októberre már felkészültebb volt”. Hozzátette: volt egy 20 éves konszenzus, miszerint az NBH nem foglalkozik politikai érintettségű dolgokkal, így fogalmuk sem volt arról, mit terveznek azok a szervezetek, melyek politikai támogatást adtak a zavargásokhoz. „Provokátorok tolták rá a Fidesz-nagygyűlésre a tüntetőket” – utalt a 2006 október 23-ai eseményekre.