A magyar fiatalok toleránsabbak az idősebbeknél
A 18-29-évesek a legtoleránsabbak az alkoholistákkal, a cigányokkal vagy a droghasználókkal szemben - derül ki az Ipsos felmérésből, amelynek eredményét szerdán az MTI-nek is megküldtek.
Az Ipsos 1500 embert kérdezett meg személyesen arról, hogy mekkora problémát jelent Magyarországon többek között a droghasználók, az alkoholisták, a bevándorlók, a dohányosok vagy a cigányok jelenléte a társadalomban. Az országos reprezentatív felmérés szerint a 18-29-évesek a legtoleránsabbak, míg a 60 év felettiek a legkevésbé elfogadóak a vizsgálatban szereplő csoportokkal szemben. Iskolázottság szempontjából az alacsony és magas végzettséggel rendelkezők körében van nagyobb intolerancia.
A kutatásból kiderült az is, hogy összességében meglehetősen szigorú és kevésbé elfogadó a lakosság többsége. A legkevésbé a rendszeres kábítószer-használókkal szemben toleránsak az emberek; a 18 éven felüli lakosság kétharmada szerint jelentősebb problémát okoz a jelenlétük, a lakosság 49%-a a legszigorúbb értékelést választotta. A rendszeres droghasználók után az alkoholisták elutasítása volt a legnagyobb, ezt követi a hajléktalanok, alkalmi droghasználók csoportja. Ezen csoportoknál valamivel elfogadottabbak a romák, a munkanélküliek, a bevándorlók és a dohányosok.