2008. június. 09. 17:38 MTI Utolsó frissítés: 2008. június. 09. 17:20 Itthon

Az MSZP szerint Várpalota pénze szélsőjobbhoz szivárog

Az MSZP szerint várpalotai önkormányzat pénze szélsőjobboldali civil szervezetekhez szivárog át - mondta Deák Istvánné, a település szocialista országgyűlési képviselője hétfőn Budapesten újságíróknak.

A Veszprém megyei városban "kart karba öltve jár a fideszes városi vezetés, illetve a szélsőjobbhoz kötődő szervezetek", és az önkormányzat költségvetéséből is forrásokat biztosítnak nekik - mondta a politikus.

Az országgyűlési képviselő közölte: Németh Árpád (Fidesz-KDNP) polgármester 2006-os hivatalba lépése után azt mondta, átalakítják a civil szervezetek támogatását, azokat a szervezeteket fogják elsősorban támogatni, amelyek a városnak szerintük értéket teremtenek.

Deák Istvánné felidézte: a fideszes többségű önkormányzat május végén hagyta jóvá a pénzügyi bizottság vezetője, Helt Tamás, a Jobbik és a Fidesz támogatásával indult képviselő javaslatát.

Ennek alapján - folytatta a politikus - az évtizedes múltú civil szervezetek, nyugdíjas klubok, karitatív szervezetek 20 ezer és 50 ezer forint közötti támogatásokat kaptak, míg a város vezetésével lojális szervezetek több százezer forintos juttatáshoz jutottak.

A politikus példaként említette az egymillió forinttal támogatott Őrzők Rendje Egyesületet, amely második éve Hun napokat szervez Várpalotán, ahol a fellépők az Egészséges Fejbőr, a Magozott Cseresznye és a Romantikus Erőszak nevű zenekarok. Hozzátette: 500 ezer forintos támogatást kapott a Palotai Turul Társaság, amely a Magyar Gárda várpalotai tagtoborzóját szervezte.

Deák Istvánné közölte: 250 ezer forintot, illetve Helt Tamás képviselői önálló indítványa nyomán kétmillió forintot kapott a Trianon Múzeum Alapítvány. Mint mondta, a képviselői indítvány előterjesztője Szabó Pál Csaba, az alapítvány vezetője volt.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.