2007. október. 16. 11:59 MTI Utolsó frissítés: 2007. október. 16. 11:58 Itthon

Jogszabály-módosítást javasolnak a színesfémlopások ügyében

Jogszabály-módosítást javasol a színesfémlopások visszaszorítása érdekében a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖK).

A megszaporodott színesfémlopások nem kímélik a vasúti átjárókat, közlekedésbiztonsági berendezéseket, köztéri szobrokat, villamos- és távközlési vezetékeket sem. A tényleges káron túl ezek az esetek veszélyeztetik a biztonságot, az üzemkiesés és a pótlás is jelentős anyagi károkat okoz: mértéke mára elérte a tízmilliárdos nagyságrendet.

Mivel a jogszabályalkotás terén az utóbbi években semmi nem történt a színesfémlopások kezelésére, s a megtett intézkedések sem bizonyultak hatásosnak, a MÖK úgy határozott, javaslatot dolgoz ki a folyamat megállítására. Ennek lényege, hogy a színesfémhulladékkal kapcsolatos tevékenységet ezután ne kereskedelmi, hanem hulladékgazdálkodási tevékenységnek minősítse a jogszabály. Javasolják emellett a büntető törvénykönyv módosítását, a színesfémlopások kiemelt kezelését, az ehhez kapcsolódó büntetési tételek növelését.

A várható módosítások több tárcát is érintenének, ezért fordult a szövetség Kiss Péter kancelláriaminiszterhez, aki Vízvári Györgyöt, az igazságügyi miniszter kabinetfőnökét bízta meg a javaslatok átvételével; ő ezt meg is tette a Miniszterelnöki Hivatal előtt.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.