2007. október. 08. 13:46 Utolsó frissítés: 2007. október. 08. 13:48 Itthon

SZDSZ: javaslatok összeférhetetlenség-ügyben

Az SZDSZ indokoltnak tartja a főállású képviselőség bevezetését, emellett a liberális párt azt is felveti a szerdai ötpárti egyeztetésen, hogy a parlament térjen vissza az 1990-es bizottsági rendszerhez, amelyben egy képviselő csak egy bizottságnak lehetett tagja - jelentette be Gusztos Péter és Hankó Faragó Miklós SZDSZ-es politikus hétfőn Budapesten.

Az SZDSZ szerint indokolt az országgyűlési képviselőséget és az önkormányzati politikai tisztségeket egymástól elválasztani és összeférhetetlenként szabályozni. A liberális párt emellett azt is javasolja, hogy az önkormányzati képviselőkre az országgyűlési képviselőkhöz hasonló gazdasági összeférhetetlenségi szabályozás lépjen hatályba.

Gusztos Péter közölte: a szerdai ötpárti egyeztetésre az SZDSZ egy a Házszabályt módosító javaslattal is készül, amely szerint a parlament az 1990-es bizottsági rendszerhez térne vissza, vagyis egy képviselő egy bizottságban lehetne tag, ott viszont nem lenne lehetőség egymás helyettesítésére. A liberális ügyvivő elmondta: szintén önálló törvényjavaslatot dolgoznak ki arról, hogy a személyi jövedelemadóból felajánlható egy plusz egy százalék helyett három százalékról rendelkezhessenek az adózó polgárok.

Az összeférhetetlenség, a főállású parlamenti képviselőség és a civil szervezetek, egyházak finanszírozása ügyében az SZDSZ szerda délután 2 órára ötpárti egyeztetést kezdeményezett. A liberálisok már megküldték javaslataikat a többi parlamenti pártnak.


MTI-Független Hírügynökség
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.