2007. február. 21. 13:11 MTI Utolsó frissítés: 2007. február. 21. 13:01 Itthon

Megépülhet a kishíd Szentendre és Szigetmonostor között

Megegyezett Szentendre és Szigetmonostor vezetése, hogy hol íveljen át a leendő kishíd a Dunán a két település között; ez a megállapodás volt a feltétele az M0-ás híd építéséhez kapcsolódó beruházás megvalósulásának - közölte Nádas Zsolt, Szigetmonostor polgármester-helyettese.

Nádas elmondta, hogy a Szentendrei-szigeten áthaladó, most épülő M0-ás hídnál a törvény szerint járt volna lehajtó a község eléréséhez, ám az környezetvédelmi megfontolásból itt nem valósulhat meg. A sziget alatt húzódik ugyanis a Budapest legfontosabb ivóvízbázisa, amelyet a lehajtó nyomán a környékre zúduló autóáradat veszélyeztetett volna.
 
A közlekedési tárca ígérete szerint viszont a községnek és a többi szigetlakónak - egyfajta kompenzációként - az M0-ás beruházás részeként megépítik a kishidat is a két part között. Az M0-ás híd már javában épül, de a kishíd beruházása még el sem kezdődhetett, mert a szentendrei önkormányzaton belül viták dúltak, hogy a város melyik pontján a legésszerűbb a szigettel összeköttetést teremtő kishidat elhelyezni - tette hozzá.
 
A szerdai megegyezéssel eldőlt a kérdés - jelezte. A kishíd Szentendre déli Duna-partján, a Postás-strand közelében kötheti össze a két partot. Így ugyanis némileg csökkenhet a szigetet Budapest felől, a Tahi hídon át célba vevő autósok által keltett, Szentendrére nehezedő átmenő forgalom.
 
Szigetmonostor, Pócsmegyer ötezres lakossága pedig mentesülhet a kényszerű, 20 kilométeres többletutazás terheitől, ekkora kerülő kell ma ugyanis ahhoz, hogy a Tahi hídon át kocsival a fővárosi munkahelyüket elérjék - jegyezte meg.
 
A szigeten élők régi sérelme, hogy az ivóvízbázis megóvása miatt nem lehet ide ipart telepíteni, korlátozott a mezőgazdasági művelés is, elmaradott a közlekedés infrastruktúrája, mindez nagy hátrányt jelent számukra - hívta fel rá a figyelmet az alpolgármester.
 
Ez a sokféle hátrány viszont a kishíd megépülésével akár előnnyé is válhat. Ezáltal közelebb kerülhet a főváros, így a budapestiek rekreációs központjává léphet elő Szentendrei-sziget, s ez új munkalehetőségeket teremthet a szigeten élőknek.
 
A két település közötti megegyezésről a megállapodást csütörtökön írják alá az érintettek, s a dokumentumot ezután elküldik a közlekedési tárcának, felkérve az illetékeseket, hogy kezdjék meg a beruházást - jelentette ki Nádas Zsolt.
Hirdetés