A tengerpari ingatlant 2011-ben vásárolta az egykori olasz miniszterelnök.
Eladták a tavaly júniusban elhunyt Silvio Berlusconi korábbi olasz kormányfő Villa Due Palme nevet viselő lampedusai villáját körülbelül 3 millió euróért (1,16 milliárd forint). Az ingatlant Gianni Profita gazdasági szakértő, a római Nemzetközi Egészségügyi és Orvostudományi Egyetem (UniCamillus) rektora vásárolta meg.
A Lampedusa szigetén álló, 250 négyzetméteres villát és a hozzá tartozó hatalmas kertet a sajtóértesülések szerint még maga Berlusconi vásárolta miniszterelnöksége idején 2011-ben, 1,5 millió euróért (583 millió forint).
A volt miniszterelnök örökösei a szardíniai Smaragdparton (Costa Smeralda) található Villa Certosa ingatlant is eladják; az olasz média szerint nagyjából 500 millió euróért (194,2 milliárd forint). A villa területén egy tó, egy mesterséges vulkán, hét medence, valamint egy orchideáknak és pálmafáknak menedéket adó üvegház is található.
Putyin és Bush is itt vakációzott, félmilliárd euróért árulják Berlusconi híres villáját
Közel ötezer négyzetméteren terül el, hatvannyolc szobája van, és egy több mint száznyolcvan négyzetméteres garázsa.
Az örökösök a Milánó melletti Lesmóban található XVIII. századi Villa Gernetto eladását is kezdeményezték, ahol Berlusconi magánegyetemet akart létrehozni. Az örökösök ugyanakkor nem terveznek megválni a néhai miniszterelnök egykori fő rezidenciájától, a szintén Milánóhoz közeli Arcoréban lévő Villa San Martinótól.
Gagyi festmények, pompás villák és értékes médiacégek is maradtak Berlusconi örököseinek
Hatalmas vagyonon osztozhatnak Silvio Berlusconi örökösei, a jelek szerint teljes egyetértésben. Az üzleti érdekeltségek egyelőre a család kezében maradnak, a különleges ingatlanokra azonban már keresik a vevőket.
(Nyitóképünkön Berlusconi lampedusai villája látható 2011-ben, miután Berlusconi megvásárolta. Fotó: AFP / Alberto Pizzoli)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.