Elkészült az ELTE jogi karának homlokzata
Ünnepélyesen felavatta az ELTE rektora és dékánja az intézmény Állam- és Jogtudományi Kara főépületének megújult homlokzatát, az egyetem felújított Szerb utcai szárnyát és az erre emlékeztető táblát hétfőn Budapesten. Az eseményen jelen volt Darák Péter, a Kúria elnöke is.
Tarlós István, Budapest főpolgármestere ünnepi beszédében kiemelte: a budapesti nagy egyetemekkel már kötött megállapodást a fővárosi önkormányzat. Utalt arra, hogy az ország politikai vezető elitje "nagyrészt a jogászok közül kerül ki". Hozzátette: "szabályos agora alakult ki" a felújítással a jogi kar épülete előtti téren, amit a hallgatók, a szellemi elit, valamint a turisták is használhatnak.
Mezey Barna, az ELTE rektora ünnepi beszédében kiemelte: "1805 előtt még egy utcasarokkal odébb volt" a belvárosban az egyetem épülete, ami idővel szűkösnek bizonyult, lévén, hogy a teológiai, a bölcsészettudományi és a jogtudományi kar egyazon épületben működött. Kitért arra, hogy 1900-ra készült el a jogi kar jelenlegi épülete.
Annak a meglátásának adott hangot, hogy az épületről "a nagyvonalúság és a tudomány hatalma sugárzik". Tíz éve éjszakai világítást adtak az épületnek, most pedig "végre újjávarázsolódott" (...), "meglehetősen nehéz időben" - fogalmazott.
Király Miklós dékán rámutatott: a jogalkotásnál közreműködő nagy tekintélyű szakértők is tanítottak az ELTE jogi karának jogelődjén, és 15 későbbi magyar miniszterelnök - köztük Wekerle Sándor, Széll Kálmán, továbbá a tragikus sorsúak közül Tisza István, Bethlen István és Kállay Miklós - is itt tanultak.
* * * Személyi hitel, ha rövid időn belül pénzre van szükség
Előfordul, hogy hirtelen nagyobb összegre van szükségünk – pl. lakásfelújítás, autóvásárlás –, ebben a helyzetben a személyi kölcsön lehet az ideális megoldás, ugyanis akár egy héten belül a számlánkon lehet a szükséges összeg. A Bankmonitor személyi kölcsön kalkulátorával pár perc alatt kiválasztható a legkedvezőbb hitelajánlat.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.