Dél-Korea azért állíttatta le a gyárépítéseket, mert tavaly márciusban egy torpedó elsüllyesztette egyik hadihajóját...
Dél-Korea azért állíttatta le a gyárépítéseket, mert tavaly márciusban egy torpedó elsüllyesztette egyik hadihajóját, és Északot vádolja a torpedó indításával. A támadásban 46 tengerész vesztette életét. Phenjan tagadja a vádat.
Dél-Korea csaknem az összes kapcsolatát megszakította Északkal azután, hogy egy nemzetközi szakértői csoport megállapította: a torpedót egy észak-koreai romboló indította el. A két ország közötti feszültség még nagyobb lett annak hatására, hogy egy évvel ezelőtt az észak-koreai tüzérség ágyúzott egy dél-koreai szigetet, és négy ember halálát okozta ott.
A keddi bejelentés értelmében öt félbehagyott gyár építése folytatódhat, és elkezdhetik másik hét alapozását. Dél-koreai cégek a munkaerő és a telkek olcsóságát kihasználva építettek üzemeket a Keszong városban lévő, közös üzemeltetésű ipari parkban, és körülbelül 46 ezer észak-koreai munkást alkalmaznak ott.
A legutóbbi napok fejleménye, hogy dél-koreai jogvédő aktivisták ismét röplapokat juttattak léggömbök segítségével Észak-Korea területére, jóllehet Phenjan előzőleg azzal fenyegetőzött, hogy hadserege lőni fog, ha ezt megteszik. A léggömbök csaknem 200 ezer Phenjan-ellenes röplapot és egydolláros bankjegyet juttattak át a határon hétfőn, amikor 66 éves fennállását ünnepelte északon a Koreai Munkapárt.
Mindezek ellenére az utóbbi hetekben úgy tűnt, hogy a feszültség csökken. Ri Mjong Bak dél-koreai elnök kormánya felvette a kapcsolatot Phenjannal azzal a céllal, hogy felújítsák a hatoldalú nemzetközi tárgyalásokat az észak-koreai atomprogram felszámolásáról. Szeptember végén pedig a kormányzó Nagy Nemzeti Párt vezetője felkereste Keszongot.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.