Hat pályázó nyújtott be anyagot a kecskeméti önkormányzat által kiírt volt Rudolf laktanya, a kecskeméti uszoda és a...
Hat pályázó nyújtott be anyagot a kecskeméti önkormányzat által kiírt volt Rudolf laktanya, a kecskeméti uszoda és a Széktói teniszpályák hasznosítására kiírt ötletpályázatra. Öveges László, Kecskemét főépítésze csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a beérkezett anyagok egy része társaságoktól, másik része pedig magánszemélyektől érkezett - közölte a delmagyar.hu.
A portál beszámolója szerint a legnagyobb volumenű beruházási terv az a nettó mintegy 8,5 milliárdos elképzelés, amely alapján az uszoda épületében jégcsarnok, a teniszpályák helyén parkolók, a Rudolf laktanya területén pedig egy Látványsport Felkészítő Centrum jönne létre. A látványsport centrum olyan nagy volumenű beruházásokat tartalmaz, mint egy új, az UEFA előírásoknak is megfelelő fedett futballstadion, illetve egy új kézilabdacsarnok megépítése. Mindezekhez vendéglátó egységek is kapcsolódnának. A befektető társaságot egyelőre nem nevezték meg, de hangsúlyozták, egy rendkívül tőkeerős cég áll a pályázat mögött.
A második leghangsúlyosabb pályázat a Rudolf laktanyában található öt istálló és két lovarda eredeti célú lovas célú hasznosítását tartalmazza úgy, hogy teljesen felújítanák ezeket az épületeket. Az épületek így lovas gyakorló- és sporttevékenységnek, valamint reprezentatív lovas bemutatóknak is helyet adna. A beruházó ezt saját forrásból finanszírozná - tudósított a lap.
A két nagy projekten kívül egyéb sportcentrumok, kulturális- és rendezvényközpont, valamint szabadtéri kiállítóközpontra is érkezett ötletpályázat. Öveges László hangsúlyozta: mindegyik pályázat rendkívül érdekes és értékes ötleteket vet fel, amelyeket érdemes lesz továbbgondolni. A pályázatokat valószínűleg még az ősszel a képviselő testület elé viszik, és a közgyűlés dönt majd a területek további sorsáról.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.