A zsákos növények olcsók: tároláskor összehajtva kis helyen elférnek, teherbírásuk nagy, fülük segítségével könnyen...
A zsákos növények olcsók: tároláskor összehajtva kis helyen elférnek, teherbírásuk nagy, fülük segítségével könnyen áthelyezhetők. A belerakott föld feszítő erejétől veszik fel alakjukat, és néhány évig nyugodtan használhatók, bár a fagy és a napsugárzás eszi az anyagukat.
Kicsit ormótlannak tűnhetnek első ránézésre, ám ma már kikerültek a kertészetekből, és házikertekben is alkalmazzák e praktikus termékeket. Akinek nem tetszik a takarásukat is egyszerűen megoldhatja, csak pár lyukat kell vágni az oldalukba, és oda is növényeket ültetni, melyek eltakarják a zsákot.
Tarthatók bennük zöldségek, dísznövények, sőt törpe alanyra oltott gyümölcsfák is. Kis kertekben is ideális, hiszen a kert végébe tarthatjuk zsákos növényeinket, és mindig azt hozzuk a teraszra szemünk elé, ami épp díszít. Tavasszal mondjuk egy virágzó magnóliát, amit később valami nyáron virágzó cserjével cserélhetünk le.
Majd azt is hátravihetjük nyár végén, és előrehozunk egy almafát, amiről a teraszon szüretelhetünk.Télen az alma is hátra, el, és jöhet valami örökzöld, mondjuk egy fenyő. Jó megoldás kis kertek növényválasztékának sokszínűsítésére...még ha eredetileg nem is erre való...
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.