Sikkasztás és hűtlen kezelés gyanújával tett feljelentést Németh Szilárd, a XXI.
Sikkasztás és hűtlen kezelés gyanújával tett feljelentést Németh Szilárd, a XXI. kerület polgármestere a Csepel SC Alapítvány ügyében szerdán a legfőbb ügyésznél, ismeretlen tettes ellen - írta az MTI.
A fideszes polgármester szerdai sajtótájékoztatóján elmondta: vizsgáltatni szeretné, hogy miért jegyeztetett be az alapítvány 8 millió eurós jelzálogot két sportlétesítményre, jogszerűek-e a kuratórium tagjai közötti összefonódások, illetve jogosan próbálta-e az alapítvány módosíttatni az alapítványi célt.
Németh Szilárd megjegyezte, hogy az egyesületek magukat finanszírozzák, a sportlétesítmények állapota katasztrofális, a pénznek pedig nincs nyoma. A kerület vezetője azt is kéri a legfőbb ügyésztől, hogy zárja ki a vizsgálatból a Csepeli Rendőrkapitányságot és a kerületi ügyészséget összeférhetetlenség miatt, nehogy a napi kapcsolatok befolyásolják a nyomozást.
Németh Szilárd korábban arra emlékeztetett: Podolák György szocialista országgyűlési képviselő 2005-2006. között "játszotta át" az alapítványt az "offshore hátterű", az Indotek csoporthoz tartózó, Cs.sziget Invest Befektető és Termelő Kft.-nek, amelynek kulcsfigurája Jellinek Dániel. A kerület vezetője szerint az új tulajdonosok 8 millió euró értékű jelzálog és vételi jogot jegyeztek be az alapítvány Béke téri stadionjára és központi sporttelepére, valamint a Hollandi úti (Kis-Duna-parti) kajak-kenu-telepre, a CIB Bank Zrt. javára.
Az alapítvány cáfol
Mint arról korábban beszámoltunk, az alapítvány tételesen cáfolta Németh Géza szavait. "Minden alapot nélkülöz a polgármester azon kijelentése, hogy az önkormányzat által a korábbi években nyújtott támogatásból egyetlen fillér sem jutott a sportra. Ezzel ellentétben az alapítvány az összeget bizonyíthatóan a sporttelepek működtetési költségeire fordította, és azzal az önkormányzat felé szabályosan el is számolt" - áll a Csepel SC közleményében.
Az alaptvány szerint Németh Szilárd megtéveszti a közvéleményt, mivel rendszeresen azt a látszatot kelti, mintha az alapítvány sportcélú ingatlanjai eredetileg önkormányzati tulajdonban lettek volna, de ez sohasem volt így. Az egyesületeket működtető Csepel SC magánalapítványt 1991-ben csepeli vállalatok hozták létre, az önkormányzat nem szerepelt az alapítók között. A polgármester állításával ellentétben a Csepel SC Alapítvány 2005-ben teljesen törvényesen került a Cs.sziget-Invest Kft. birtokába úgy, hogy megvásárolta a felszámolás alá került alapítócégek tulajdonjogait.
Az alapítvány szerint ugyancsak minden alapot nélkülöz, ráadásul értelmezhetetlen az a már sokadszorra elhangzott vád, amely szerint az alapítvány a CIB Bankkal 2008-ban kötött hitelszerződését titkosította volna, és a felvett 8 millió eurónyi hitelösszeget elköltötte. Titkosítást emlegetni egy magánalapítvánnyal kötött hitelszerződés esetében eleve értelmetlen dolog, mivel ezek az ügyletek a Ptk. és a Hitelintézeti Törvény alapján is üzleti-, illetve banktitoknak minősülnek. Az alapítványnak már két éve kész koncepciója van a kerületi sportélet fejlesztésére és ezt többször is a nyilvánosság elé tárta. A felvett hitel az alapítványi terület újjáépítésének indulótőkéje, abból az alapítvány egy centet sem fordított működési költségekre.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.