Tetőterek felújításánál sokan esküsznek a cellulózra, amely újrahasznosítási eljárással készül papír alapanyagból...
Tetőterek felújításánál sokan esküsznek a cellulózra, amely újrahasznosítási eljárással készül papír alapanyagból, gyártása során a szétfonalazott mállasztott papírt bórsavval és bóraxszal kezelik, ezek a tűz, penész és kártevőkkel szembeni ellenálló képességet biztosítják. A kezelés kiűzi a rágcsálókat és a rovarokat a szerkezetből. A cellulóz a legtöbb födémszerkezet utólagos szigetelésére megoldást nyújt, régebbi építésű üreges mennyezet-szerkezetek esetében pedig a technológiából adódóan nagyságrendileg könnyebben beépíthetőek, mint bármilyen más anyag.
Elegendő csak meglazítani néhány csapófedél deszkát vagy kis átmérőjű nyílásokat fúrni terjedési terenként, majd telepíteni a szigetelést, teljes födémfeltárás, sitt és utómunkák nélkül! Tetőtér-beépítésnél is jól alkalmazható, a hő megtartáson kívül jelentős hangelnyelő képességgel bír.
Kiválóan alkalmas ferdetetős szerkezetek egyidejű és utólagos szigetelésére. A muszakiak.hu szakértői szerint túlnyomásos töltés technológiáját kihasználva gipszkarton és egyéb könnyűszerkezetes határoló és válaszfal szigetelésnél is kiválóan alkalmazható. Különféle ragasztó segédanyagok alkalmazásával könnyen felhordható, legegyszerűbb esetben akár a víz is lehet a rögzítőanyaga. Nem tehető ki közvetlen agresszív környezeti hatásoknak (lúgok és savak), maximum 105°C hőfokig alkalmazható. Nem éghető, láng-gátló hatású. (Hővezetése: 0,033-0.04 W/mK).
Akik jártasságot szereztek már az építőanyagok beszerzésében, azok számára nem cseng ismeretlenül, a hővezetési tényező. Ez nem más, mint az anyagok szigetelésének jellemzője (hőátbocsátási tényezője), közismert nevén az U-érték. Korábban k-val jelölték, mértékegysége: W/m2K, amely azt mutatja meg, hogy az adott épületszerkezet egy négyzetmétere hány Watt veszteséget enged át, ha külső- és belsőoldali hőmérséklete között a különbség 1 K (Kelvin). A hőmérsékletkülönbség mértéke a Kelvin és Celsius skálán azonos, csak a két skála kezdőpontja eltérő.
Tehát alacsony U-érték alacsony hőveszteséget jelent. Korábbi szabályozás szerint ez az U-érték új épületek falainak esetében nem lehetett nagyobb, mint 0,7 W/m2K. Viszonyításként, egy 38 cm-es korszerű agyagtéglafalé 0,4 W/m2K, könnyűszerkezetes épületek falainál pedig az érték 0,2 W/m2K körül van.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.