A 10 emeletes paneles épületben az ablakcserét, hőszigetelést és napkollektorok felszerelését tartalmazó felújítás...
A régebben szalagháznak, ma faluháznak nevezett - mivel egy falunyi ember lakja - épület 315 méter hosszú, és 15 lépcsőházból áll, 886 lakás van benne. A kivitelezést közbeszerzésen nyerte el az Épkar Zrt., az eredetileg kalkulált 1,2 milliárd forint helyett 1 milliárd 126 millió forinttal.
A homlokzati panelekre 10 centiméteres hőszigetelés került, az ablakok pedig 5 kamrás műanyag profilból készültek. Miután a Főtáv kicserélte a hőközpontot, az így felszabaduló helyre került az 1.500 négyzetméter napkollektor puffer tartálya. A tetőre szerelt napkollektorok adják a csapokból folyó - használati - meleg vizet, míg a fűtést továbbra is a Főtáv szolgáltatja. Az elért energiamegtakarítás 50 százalék lesz.
A közlemény idézi Bús Balázs kerületi polgármestert, aki a legnagyobb sikernek azt nevezte, hogy sikerült a lakók több mint 80 százalékának támogatását megszerezni a projekthez. Reményét fejezte ki, hogy a példa "ragadós" lesz. Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata az átadott épülettel benevezett az Energia Klub környezetvédelmi egyesület által meghirdetett Napkorona bajnokságba. Ennek célja, hogy kiderüljön: melyik az a település, amelyik a legnagyobb arányban használ napenergiát.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.