Szijjártó: A magyar szuverenitás elleni támadás a Gazprombankkal szembeni szankció, tárgyalásokba kezdünk!
Szijjártó Péter szerint az Egyesült Államok szándékosan nehéz helyzetbe akar hozni egyes közép-európai országokat.
Szijjártó Péter szerint az Egyesült Államok szándékosan nehéz helyzetbe akar hozni egyes közép-európai országokat.
A rezsicsökkentéssel elaltatott passzív energiafogyasztók hazájából nézve furcsa látvány Németország, ahol az energiaszektor főszereplői között egyre nagyobb részt követelnek maguknak a hétköznapi polgárok.
Csúcson a bitcoin árfolyama, ez is növelheti a keresletet a kriptovaluták iránt, ezzel párhuzamosan exponenciálisan nő az adatközpontok energia- és vízigénye. A Nemzetközi Energiaügynökség prognózia szerint 2026-ban már 4 százalék lesz a részesedésük a világ energiafelhasználásából.
Hidrogént nemcsak gyártani lehet, hanem természetes módon is kialakul a földfelszín alatt, a szakértők szerint óriási mennyiségben. Ez a gáz a fosszilis energiahordozókkal készített hidrogénnel ellentétben károsanyag-kibocsátás nélkül állhat rendelkezésre, a megújuló energiával készített hidrogénnel szemben pedig az az előnye, hogy sokkal olcsóbb. Persze a természetes hidrogénnek is megvannak a kockázatai, és benne van a pakliban, hogy ipari méretekben nem is lesz majd hasznosítható, így csodafegyver helyett inkább délibáb lesz. Magyarországon is vannak olyan területek, melyeket érdemes lenne átvizsgálni természetes hidrogénért.
Az EU nem kellene, hogy beleszóljon az államok politikai döntéseibe, az államnak viszont a cégeket kellene szabadabban hagynia dönteni, ahelyett, hogy adóként sok pénzt vesz el tőlük – vezette le Hernádi Zsolt.
A hosszú távú szerződésben rögzített mennyiségen felül is vásárol az MVM földgázt a Gazpromtól, most ennek az extra adagnak a mennyiségét növelték meg a külgazdasági és külügyminiszter szerint.
Tervszerű karbantartás miatt állt a blokk, mostanra mindennel rendben végeztek, az erőmű újra teljes kapacitással termel.
Ukrajnát a decentralizált energiaellátás és az EU-s támogatások menthetik meg a téltől Ursula von der Leyen szerint. A Bizottság elnöke Kijevbe utazik.
Szocialista munkaversenyre és tőkés importra is szükség volt a két részletben átadott Barátság kőolajvezeték megépítéséhez. A szocialista testvériség szimbólumaként emlegetett csőrendszer – aminek a minap „halálhírét” költötték – az egyoldalú gazdasági függőség jelképe volt.
Semmi gond, ez hátralévő életünk leghűvösebb nyara – minden évben el lehet sütni ezt a poént, és már egyre kevésbé vicces. De a 2024-es nyár, amely a naptár szerint már véget ért, lélekben viszont csak most búcsúzunk tőle, nem csak a hőség miatt volt extrém. A nagy őszi lehűlés előtti napon összegyűjtöttük a legfontosabb számokat, amelyek mutatják, mennyire furcsa hónapokat hagyunk magunk mögött.
Az Európai Bizottság első, nyári szünet utáni ülésén – mely egyúttal az intézmény történelmének 2500. ülése is volt – az energiaunió helyzetéről szóló 2024. évi jelentést tárgyalták meg. Az elmúlt pár évben radikálisan átalakult az EU energiastruktúrája.
Az orosz gázt már most is Szerbián át kapjuk, Románia felől volna szükség még többre, és az sem lenne baj, ha a horvátok a saját küldő kapacitásukat tudnák növelni.