2007. január. 03. 00:00 Utolsó frissítés: 2007. január. 03. 19:12 Trend

Módszertan

A top 500 adatbázisát a Creditreform-Interinfo Kft.

A top 500 adatbázisát a Creditreform-Interinfo Kft., Európa egyik vezető cégminősítő, céginformáció-szolgáltató és követeléskezelő szervezetének magyarországi vállalata állította össze. 2006 őszén a Creditreform 6500 magyarországi vállalkozás - az európai standardok szerinti "nagy cégek" - adatait gyűjtötte össze és rendszerezte.

Az adatok kizárólag nyilvános forrásból, illetve a megkeresett cégektől származnak. Néhány társaság, amely legfrissebb adatainak kiadásától részben vagy egészben elzárkózott, s jellemzői nyilvános forrásból még nem voltak beszerezhetők, lemaradt a listákról. Akadt olyan társaság is, amely - bár adatai hozzáférhetőek - nem járult hozzá a kiadványban történő megjelenéséhez.

Az összeállításban szerepelnek olyan társaságok is, melyek mérlegfordulónapja eltér a naptári évtől. Esetükben a legutolsó, 2005. március 1-jét követően lezárt pénzügyi év adatait dolgoztuk fel. A Vodafone adatai a 2005. március 31-én, az Interfruct és az Electro World adatai az április 30-án, míg a Sara Lee, a Procter &Gamble, a W.E.T. Automotive és a Hyginett adatai a 2005. június 30-án lezárt pénzügyi évre vonatkoznak. Akadtak olyan társaságok is (például a Siemens), amelyek 2005-ben tértek át a naptáritól eltérő üzleti évre, esetükben az előző évi adatokat nem közöljük. Vannak olyan társaságok is, melyek 2004 második félévében vagy azt követően alakultak, így esetükben sincs értelme az összehasonlításnak. Ilyen például az Atel vagy a Masped-Railog.

A mérlegüket nem forintban készítő vállalatok adatait a mérlegforduló napján érvényes hivatalos MNB-középárfolyamon számították át.

A holdingokhoz tartozó cégek teljesítménye sok esetben kétszer - önállóan, egyszersmind cégcsoportja konszolidált adatai között is - szerepel a táblázatban.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.