A Raiffeisen Bank több vezetője is cáfolta, hogy a bank a kivonulást fontolgatná Magyarországról.
A Raiffeisen Bank több vezetője is cáfolta, hogy a bank a kivonulást fontolgatná Magyarországról. "Nem azért megyünk egyes országokba, hogy az első szél kifújjon minket onnan" - fogalmazott Walter Rothensteiner, a Raiffeisen Zentralbank (RZB) vezérigazgatója, a Raiffeisen Bank International (RBI) felügyelőtanácsi tagja szerda este az APA osztrák hírügynökség tudósítása szerint. Rothensteiner azt mondta, a devizahitel-átváltások miatt várható veszteség nagyságát egyelőre nem tudja megbecsülni. Emlékeztetett arra, hogy megpróbálják a törvényt jogi szempontból megtámadni.
Johann Strobl, az RZB és az RBI kockázati igazgatója kijelentette, 1,5-1,6 milliárd euró összegben vettek fel devizahiteleket a Raiffeisentől Magyarországon. Strobl szerint "nehéz megbecsülni", hányan élnek az előtörlesztés lehetőségével. A törvényt "nagyon, nagyon súlyos hibának" tartja, véleménye szerint az középtávon árt Magyarországnak.
Noha továbbra is nehezen felbecsülhető, hogy mekkora veszteséget okoz a bankoknak a végtörlesztés, több elemzés szerint is az osztrák bankok, az Erste és a Raiffeisen van a legnehezebb helyzetben. Megy a találgatás arról, hogy lehetnek-e kivonuló bankok, a mostani nyilatkozatok a Raiffeisennel kapcsolatos találgatások cáfolataként értelmezhetők.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.