Nagy Márton minisztériuma nehezményezi, hogy a boltokban drágult a liszt, a tej és a cukor, miután az adott termékek kikerültek a hatósági árkorlátozás (kötelező akciózás) alól.
A Gazdasági Versenyhivatal „panaszeljárás keretében megvizsgálja a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) által feltárt és jelzett árképzési gyakorlatot, az azt alátámasztó bizonyítékokat, és megteszi a szükséges intézkedéseket” – jelentette be a GVH.
A bejelentés előzménye: az NGM – amely augusztus eleje óta irányítja a fogyasztóvédelmet – nehezményezte, hogy a kötelező akciózás kivezetése után a nagy kereskedelmi láncoknál emelkedett a kötelező akciózás alá tartozó termékek (liszt, tej, cukor) ára. A minisztérium szerint az áremelések „jelentős mértékűek”, „túlzók”, „aggályosak”, a vállalkozások „tisztességtelenek”.
Az NGM ezért kezdeményezte a GVH vizsgálatának megkezdését, illetve a fogyasztóvédelem és a GVH közös fellépését.
A GVH közleményében nem említi, hogy az NGM által tett bejelentés, illetve az abban megfogalmazott álláspont nem jelenti, hogy a szóban forgó vállalkozások bármilyen jogsértést követtek volna el. A GVH azt sem hangsúlyozza, hogy további versenyhivatali lépésekre csak abban az esetben kerül sor, ha azt a hivatal maga indokoltnak ítéli.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.