Miért érdemes minden út előtt utasbiztosítást kötni? Mire terjedhet ki egy utasbiztosítás, mit jelentenek a csillagok? Mit befolyásol, hogy az Unión belülre, vagy a tengerentúlra megyünk? Mi lesz, ha tényleg baj lesz - és mi akkor, ha le kell mondani az utat? Pénzügyi podcastunkban mindenre válaszoltunk, amit elindulás előtt tudnia kell.
Hamarosan kezdődik az utazási szezon, sokaknak már le van foglalva a nyaralása. Hogy mi kell ahhoz, hogy teljes nyugalomban telhessen, rengeteg dolgon múlik – egy közülük biztosan a megfelelő utasbiztosítás.
Miért érdemes külön biztosítani magunkat és miért nem szabad beérni kevesebbel? Lehet-e belföldre utasbiztosítást kötni? Mire elég az EU-kártya, mi kell a tengerentúlra? Ki és mit fizet, ha baj történik? Milyen értékeinkre tudunk biztosítást kötni? Mi történik, ha le kell mondani az utat?
A Kasszakulcs legfrissebb adásában Gyükeri Mercédesz és Sztojcsev Iván Németh Péterrel, a CLB független biztosítási alkusz értékesítési és kommunikációs igazgatójával beszélgetett.
Kövesse és hallgassa meg a Kasszakulcs műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts
Vagy iratkozzon fel a HVG Podcastok csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud, YouTube
Váltsd velünk valóra – a műsort a Raiffeisen Bank támogatja.
- 0:50: Miért érdemes minden út előtt utasbiztosítást kötni?
- 3:08: Mit tudnak a bankkártyához ajánlott biztosítások?
- 6:04: Mire jó az EU-kártya?
- 7:54: Mire terjedhet ki egy utasbiztosítás, mit jelentenek a csillagok?
- 11:24: Mit befolyásol, hogy hova utazom?
- 14:54: Mennyire számít, hogy EU-tagállamba megyünk-e?
- 16:13: Mi a helyzet a tengerentúli utazásokkal?
- 17:25: Itthon miért nem lehet utasbiztostást kötni?
- 18:30: Megkötöttük a biztosítást, megtörténik a baj – mi jön ezután?
- 21:06: Mi van, ha az értékeinkkel történik valami?
- 23:06: Jogi ügyben mi a teendő?
- 25:54: Útlemondás – mi történik ilyenkor?
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.