Az indoklás szerint ő már 2010-ben is mondta, hogy az alföldi városnak szüksége van egyetemre.
Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke pénteken átvette a kecskeméti Neumann János Egyetemtől a címzetes egyetemi tanári címet – közölte az MNB pénteken.
Az egyetem azzal indokolta az elismerést, hogy Matolcsy György elévülhetetlen érdemeket szerzett az intézmény fejlesztésében és gyarapításában, alapítása is az ő kezdeményezéséhez köthető – írták. A jegybank elnöke a közlemény szerint már a 2010-es évek elején hangoztatta, hogy Kecskemétnek egyetemre van szüksége.
Matolcsy Györgynek köszönhető az MNB és az intézmény közötti duális együttműködés is, amely a korszerű közgazdasági képzés elősegítését, az oktatásfejlesztést, a képzési kínálat szélesítését, versenyek és konferenciák szervezését, valamint a tudományos kutatói munka sokoldalú támogatását támogatja. Eddig több mint 80 duális hallgató végezte gyakorlatát a jegybanknál és leányvállalatainál, ösztöndíj- és tehetségprogramjában pedig csaknem 120 hallgató vehetett részt – tették hozzá.
Matolcsy György az elmúlt időszakban is többszörösen kritizált gazdaságpolitikát folytatott. A Magyar Iparkamara elnökével, Parragh Lászlóval hónapok óta megy a nyilvános adok-kapok, aki szerint az inflációs problémák megoldásához új politikára és új vezetőségre van szükség az MNB élén, de Matolcsyék a kamatokat sem jó ütemben csökkentik.
Parragh megint nekiment az MNB-nek, és azt várja, hogy végre színt valljon a jegybank
A túl lassú kamatcsökkentés miatt a külföldi cégek letarolhatják a magyar piacot - magyarázta a kamarai elnök.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.