A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) szerint kevés a 10 százalékos garantált bérminimum-emelés.
Valóban politikai, csak éppen nem párt-, hanem szociálpolitikai oka van annak, hogy a Magyar Szakszervezeti Szövetség nem írja alá a jövő évi minimálbér- és garantált bérminimum-emelési megállapodást – reagált a MASZSZ elnöke Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter sajtóban megjelent állítására, miszerint a szövetség hátráltatta a tárgyalásokat, majd „nyilvánvalóan politikai okból” a megállapodást sem írta alá.
Zlati Róbert közölte, hogy a szövetség hetekkel ezelőtt megfogalmazta aggályait, miszerint kevesli a 10 százalékos emelést a garantált bérminimumért dolgozók számára.
Mint korábban megírtuk, megszületett a munkaadók és a munkavállalók között a megállapodás a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán (VKF), e szerint decembertől 15 százalékkal növekedhet a minimálbér és tízzel a garantált bérminimum. Az ülésen Nagy Márton Gazdaságfejlesztési miniszter is részt vett és jelezte, hogy a kormány mielőbb megtárgyalja a javaslatokat és megalkotja a szükséges jogszabályokat.
Amennyiben a kormány elfogadja a megállapodást, úgy a minimálbér bruttó 266 800, a garantált bérminimum pedig bruttó 326 000 forintra nő.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.