Nagy Márton elmagyarázta, miért lett olyan rossz a magyar gazdaság idei éve
Egy nem várt eseményre hivatkozott.
Egy nem várt eseményre hivatkozott.
Párhuzamos valóságok Szerencsen: Magyar Péter a NER végét jósolta meg, száz méterrel odébb Nagy Márton annak fényes jövőjéről beszélt. A Tisza Párt elnöke arról beszélt, „hol tartunk most”, és azt is elárulta, „merre megyünk<strong>”</strong>.
Nagy István agrárminiszter hatásköre kisebb, Nagy Márton nemzetgazdaságié pedig nagyobb lesz azzal, hogy jövőre feláll a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság.
A miniszter szerint a magánszálláshelyek nagy száma is hozzájárult a lakhatási válsághoz.
Az NGM együttműködik a kínai Kibertér Adminisztrációs Minisztériummal.
A nemzetgazdasági miniszter szerint a magyar gazdaság fordulóponthoz érkezett, a 21 pontos gazdasági akciótervével a kormány 4000 milliárd forintot mozgat meg.
A nemzetgazdasági miniszter egy semmiféle rangsort megjeleníteni nem kívánó, csak „néhány” országot ábrázoló grafikonra hivatkozva állítja, hogy a magyarok vagyona nőtt a 8. legnagyobb mértékben 2008 óta. Az élen egyébként Törökország áll 17-szeres vagyongyarapodással, a „lista” végén pedig az Arab Emírségek alig 40 százalékos növekedéssel.
A nemzetgazdasági miniszter rendkívüli fogyasztóvédelmi ellenőrzést rendelt el, mert hirtelen megnövekedett az ételkiszállítással kapcsolatban beérkezett panaszok száma.
A pénz felett Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter rendelkezhet.
A Nagy Márton-féle gazdaságpolitika felpörgése nyomán újraindul, sőt gyorsul a nyugdíjak csúszó leértékelődése a fizetésekhez, a GDP-hez és az állami összkiadásokhoz képest. Ha az átlagfizetéshez viszonyítunk, a 2028-as átlagnyugdíj annak fele sem lesz, miközben a 2010-es évek első felében még 75 százaléka volt. A 13. havi juttatás csak nyugdíjasvakítás.
A kormány éjt nappallá téve dolgozik a gazdaság talpra állításán, de amíg Németország nem szedi össze magát, a 3 százalékos növekedés sem fenntartható.
Az ingatlanpiaci szereplőkkel folytatott egyeztetésen felmerült az is, hogy 5 százalékra csökkentsék a cégektől magánszemélyeknek kiadott albérletek utáni áfát.