A miniszter találkozott a debreceni akkugyárat építő CATL vezetőivel.
Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter szerdán hivatalában fogadta a debreceni akkumulátorgyárat építő CATL képviselőit, köztük Csen Csünvejt, a kínai cég elnökhelyettesét és Dióssi Lórándot, a vállalat stratégiai tervezésért felelős vezetőjét. A tárca közlése szerint a megbeszélés fő témája az európai és globális akkumulátoripar helyzete, Magyarország világpiacon belül elfoglalt pozíciója és a CATL debreceni beruházása volt.
Nagy Márton szerint az akkumulátorgyártás szerves része a magyar gazdaságnak, a következő években pedig több mint 6300 milliárd forintnyi fejlesztés érkezhet az ágazatba, amivel 20 ezer új munkahely létesülhet.
Mint fogalmazott, Magyarország a világ negyedik legnagyobb akkumulátoripari hatalma lehet Kína, az Egyesült Államok és Németország után, hazánk gyártási kapacitása elérheti a 250 gigawattórát, ezzel az európai szükséglet 35 százalékát leszünk képesek kiszolgálni.
Nagy Márton elmondta, az akkumulátorgyárak jelentősen növelhetik a kutatás-fejlesztési ráfordításokat is, és a CATL már kutatói együttműködést is kötött az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat akkumulátorkutatásokra specializálódott részlegével, emellett a kínai társaság saját kutatóintézete további együttműködések kapuit nyitja meg a magyar kutatók számára.
Mint beszámoltunk róla, a CATL szupergyorsan tölthető akkumulátorokat gyárt majd Debrecenben, a tervek szerint 2025 elejétől.
A kormány sem tudja, mekkora környezeti károkat okoznak az akkugyárak, de azért rendületlenül épít
Bár az Európai Bizottság is vizsgálja a CATL debreceni akkugyárának hatását a vízbázisra, a magyar kormány keresztülviszi akaratát a következmények alapos felmérése nélkül.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.