Zsigmond Barna Pálnak van két ingatlana Erdélyben is.
Felkerült a kormány honlapjára Zsigmond Barna Pál, az újonnan felállított Európai Uniós Ügyek Minisztérium közigazgatási államtitkárának vagyonnyilatkozata, amiben az országgyűlési képviselőnek (vagy stábjának) azonnal sikerült is egy apró bakit vétenie:
az elvileg friss vagyonnyilatkozatot 2023. január 30-ra dátumozták.
Zsigmond parlamenti képviselőként január végén is köteles volt egy vagyonnyilatkozatot leadni, az pedig – ha csak néhány apróságban is, de – eltér a most leadott nyilatkozatától.
A nyilatkozatból azonban kiderül, hogy a fideszes államtitkárnak négy ingatlan van a nevén, ezek között pedig van egy újpesti, 162 négyzetméteres családi ház is, amit még 2000-ben vásárolt meg, ez a legnagyobb ingatlana. Ennek a családi háznak éppúgy felerészben tulajdonosa, mint egy másik, 61 négyzetméteres újpesti lakásnak is, amit 2020-ban vásároltak meg.
Akad ingatlana Romániában is: Zsigmond erdélyi származású, két ingatlana van ott, egy Csíkszentgyörgyön, amiben felerészt tulajdonos 2012 óta. Ez szintén egy családi ház, 160 négyzetméteres. A másik erdélyi ingatlan viszont egy 25,5 négyzetméteres marosvásárhelyi lakás, aminek az államtitkár negyedrészét tulajdonolja.
Zsigmond korábbi vagyonnyilatkozataiban is feltűnt viszont az a két nagy értékű SUV, amiket friss nyilatkozatában is feltüntetett: egy 2016-ban vásárolt Volvo XC-60, valamint egy 2018-ban vett Volvo XC-90 is van a nevén. Utóbbit ha újonnan vásárolta, akár 25-30 millió forintjába is kerülhetett, felszereltségi szinttől függően.
Megtakarításai miatt sem kell szerénykednie: részvényben negyvenmilliót, állampapírban tízmilliót tart, forintszámláján 15 milliós, devizában pedig 6 millió forintos megtakarítása van. Azonban van egy húszmilliós hitele, valamint húszmillió forinttal tartozik az egyik családtagjának is.
(Címlapképünkön Zsigmond Barna Pál Novák Katalin balján látható.)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.