Gazdaság hvg.hu 2023. augusztus. 08. 06:20

Már a Zoom-nál sem lehet csak home office-ban dolgozni

Heti két napra berendelik az irodába a Zoom dolgozóit.

Amikor majd megírják a 2020-as évek nagy gazdasági változásainak történetét, egész biztosan szerepelni fog benne a Zoom-meeting szópár: nem sok cég vagy szervezet volt 2020-2021-ben, amelynél a járvány miatti lezárások alatt ne a Zoom lett volna az egyik fontos eszköz, hogy az emberek beszéljenek egymással. Most azonban ez a cég is változtat a belső szabályain, hamarosan a Zoom dolgozói is kötelesek lesznek bemenni a munkahelyükre.

Persze ez nem teljes bejárós munkát jelent majd, hetente két napon kell ott lenni a munkahelyen, hármat otthonról dolgozhatnak – írja a Business Insider. Azok, akik a vállalat legközelebbi irodájától több, mint 80 kilométerre laknak, továbbra is maradhatnak teljes távmunkában.

Tavaly ősszel a Zoom dolgozóinak mindössze 1 százaléka járt be rendszeresen a cég központjába, 75 százalék kizárólag otthonról dolgozott. Az idén év eleji adatok szerint a Zoom 8400 embert foglalkoztatott, a dolgozóik kicsit több, mint felét az Egyesült Államokban.

A BBC cikke szerint az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában a járvány előtt a dolgozók nagyjából 5 százaléka végezte a munkáját otthonról, most ez az arány 12 százalékos, de sokkal nagyobb az a kör, akik nem teljes home office-ban vannak, 29 százalék dolgozik néha otthonról, néha a munkahelyéről.

 

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.