Erről beszélt Washingtonban a kongresszus előtt Sam Altmann, a ChatGPT-t kifejlesztő Open AI főnöke. Közben kiderült: a ChatGPT jobban kereskedik részvényekkel, mint az emberek.
“Komoly károkat okozhat a világnak a mesterséges intelligencia. Ha rossz irányba fejlődik, akkor az nagyon rossz lesz” - hangsúlyozta Sam Altmann a szenátus albizottságában, amely az új technológiák jogi problémáival foglalkozik. Altmann szerint minél gyorsabban létre kellene hozni egy új kormányzati ügynökséget, amely felügyelné a mesterséges intelligencia fejlesztését.
“Új technológiához új szabályozásra van szükség” - hangsúlyozta az OpenAI főnöke, aki átfogó és igen részletes szabályokat sürgetett. Az OpenAI azon az alapon működik , hogy a mesterséges intelligencia képes arra, hogy az életünk szinte minden területén javítson a helyzeten, de ugyanakkor komoly kockázatot is rejt magában, melyet kezelnünk kell” - tette hozzá Sam Altmann.
Mennyiben fenyegeti a munkahelyeket a mestersége intelligencia? - kérdezték a szenátorok.
“Szerintem az a fontos, hogy a ChatGPT-t ne úgy kezeljük mint élőlényt, hanem mint eszközt. A ChatGPT automatizál majd sok munkakört, de helyettük újakat teremt, melyek sokkal jobbak lehetnek.”
A ChatGPT jobban kereskedik részvényekkel, mint az emberek |
Erről a kísérletről számolt be a CNN gazdasági rovata. Nyolc hétig tartott a kísérlet 38 részvénnyel Nagy-Britanniában. Az eredmény: 4,9%-os nyereséggel zárt a mesterséges intelligencia, míg a tíz vezető vagyonkezelő átlagosan 0,8%-os veszteséget produkált. A kísérletet a Finder ügynökség hajtotta végre, és annak végén a vezérizgató így nyilatkozott: ”már egyáltalán nincs messze az az idő, amikor a befektetők a ChatGPT-t használják majd fel arra, hogy nyereséget érjenek el a tőzsdén.” A Finder megkérdezett 2000 befektetőt a ChatGPT használatáról, és 8% úgy nyilatkozott, hogy a döntések előtt konzultált a mesterséges intelligenciával, 19% tervezi ezt. Sokkal többen - 35% - nem bíznak a ChatGPT-ben. |
ChatGPT és a választások
Beavatkozhat a választásokba a mesterséges intelligencia? - faggatták a szenátorok Sam Altmannt.
“Sok mindent megtehetünk ezen a téren, hogy ez ne történhessen meg, és meg is teszünk. Szigorú ellenőrzés van nálunk”- mondta az OpenAI főnöke, aki nem tagadta, hogy komoly veszélyeket jelenthet a választásokra a mesterséges intelligencia fejlődése.
“Azt gondoljuk, hogy a kormányok szabályozása kritikus lesz abból a szempontból, hogy az egyre hatékonyabb modellek növekvő kockázatai mérséklődjenek. Például az USA szabályozhatná a mesterséges intelligenciát úgy, hogy annak a teljesítménye ne haladja meg az emberekét. Szerintem az Egyesült Államoknak vezető szerepet kellene játszania a szabályozás terén, melynek természetesen globálisnak kell majd lennie” - javasolta az OpenAI főnöke a szenátusi albizottság előtt Washingtonban.
Richard Blumenthal szenátor, az albizottság elnöke azt javasolta, hogy mielőtt egy új alkalmazást engedélyeznének, a fejlesztő cég nyújtson be részletes kimutatást a várható kockázatokról. “Ez már nem science fiction. Képzeljék el, hogy mi lett volna, ha a mesterséges intelligencia azt javasolta volna Ukrajnának , hogy adja meg magát Putyinnak?” - hangsúlyozta Richard Blumenthal szenátor, amikor meghallgatták a ChatGPT- t kifejlesztő OpenAI főnökét Washingtonban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.