A UBS a Credit Suisse svájci részlegének befektetési banki üzletágát megtartaná, míg az összes többi üzletág eladását fontolgatja.
A UBS azt vizsgálja, hogy a Credit Suisse svájci banki üzletágát egy tőzsdei bevezetés keretében értékesíti. Jelenleg azonban a UBS még a felvásárlás befejezésére összpontosít, és valószínű, hogy hónapokig nem hoz ebben még végleges döntést – állítják a Reutersnek nyilatkozó források.
A UBS és a Credit Suisse államilag támogatott mentőfelvásárlásának befejezését követően egy több mint ötezermilliárd dollárnyi befektetett vagyont felügyelő bankóriás jön létre.
A Credit Suisse svájci bankjának jövőjét a UBS egyik legfontosabb stratégiai döntéseként nagy figyelemmel kísérik. A Jefferies elemzői szerint a UBS-szel való egyesülés domináns pozíciót teremt a svájci hitelpiacon. Az egyesülés a törvényhozók részéről olyan aggodalmat keltett, hogy az a verseny csökkenéséhez vezethet.
Gigantikus tőkekivonás előzte meg a svájci Credit Suisse csődjét
61,2 milliárd svájci frankot vontak ki a csőd előtti utolsó napokban.
A Credit Suisse svájci bankja a hitelintézet négy működési egységének egyike, és a korona ékkövének tekintik. Az egység 2022-ben 1,5 milliárd svájci frank (1,7 milliárd dollár) adózás előtti eredményt ért el. Credit Suisse más befektetési banki részlegeit 2022-ben a svájci egységbe helyezte át.
A két zürichi székhelyű bank évtizedek óta világszerte fej-fej mellett versenyzett a fúziók és részvényeladások terén, bár a UBS, amely ezen tranzakciókban elmaradt a Credit Suisse mögött, most szeretné megerősíteni befektetési banki üzletágát.
Sergio Ermotti, a UBS vezérigazgatója szerint május végére vagy június elejére lezárulhat a Credit Suisse-szel való egyesülés. Egy esetleges eladással kapcsolatban Ermotti azt mondta, hogy a svájci üzletággal kapcsolatban minden lehetőség terítéken van.
Vasárnap az NZZ am Sonntag című lap arról számolt be, hogy a UBS a Credit Suisse hazai egységének leválasztásán dolgozik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.