50 évre titkosítják a Credit Suisse csődjét vizsgáló aktákat
Történészek szerint aggasztó, hogy eltérnek a hasonló esetekben megszokott 30 éves zárolástól.
Történészek szerint aggasztó, hogy eltérnek a hasonló esetekben megszokott 30 éves zárolástól.
A UBS a Credit Suisse svájci részlegének befektetési banki üzletágát megtartaná, míg az összes többi üzletág eladását fontolgatja.
61,2 milliárd svájci frankot vontak ki a csőd előtti utolsó napokban.
A nürnbergi per egyik elítéltjének számlája még 2002-ben is működött, Argentínába menekült nácik pénzeit is bújtathatta a Credit Suisse a világháború után, az erről folyó vizsgálatot pedig ott próbálta gáncsolni, ahol csak lehetett – olvasható az amerikai szenátus egy bizottságának jelentésében.
Kezd helyreállni a bizalom a svájci bankrendszerben.
Az államfői feladatokat ellátó héttagú testület azt is szeretné, ha a már kifizetett összegeket is valahogy visszaszerezné a pénzintézet.
Az elbocsátások a pénzintézet amerikai befektetési részlegének munkahelyeit is érintik
Szaúd-Arábia volt a legnagyobb részvényese a Credit Suisse-nek, amelyet Svájc első számú bankja, a UBS felvásárolt a svájci nemzeti bank támogatásával, hogy így kerüljék el a pénzügyi válságot.
A Credit Suisse krízise után mindenki próbálja nyugtatni a pénzpiacokat, hogy nem lesz totális káosz, de az idegesség így is jókora; egymás ellen dolgozik az MNB és a kormány; elkészült az ENSZ legújabb klímaváltozási jelentése, és nem örültünk annak, amit ott olvastunk. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A washingtoni igazságügyi minisztérium azt vizsgálja, nem támogattak-e orosz oligarchákat abban, hogy kimentsék a pénzüket az Oroszországot sújtó szankciók alól.
A svájci Credit Suisse és az amerikai Silicon Valley Bank megroppanása után hivatalos hazai források sietősen megjegyezték, hogy a magyar bankrendszer és a gazdaság kiváló egészségnek örvend, ám a helyzet, egyebek közt a történéseknek a forintra gyakorolt hatása, nem éppen ezt mutatja. Nem meglepő módon a befektetők sem nyugodtak.
A két svájci óriásbank kényszerfúziója és a két közepes méretű amerikai pénzintézet összeomlása eltérő okokra vezethető vissza, de a piaci feszültséget a Fed pénzszórása készítette elő, és a radikális kamatemelése robbantotta be.