Az FC Barcelona évekig utalt komoly összegeket egy olyan cégnek, amelynek tulajdonosa a Spanyol Labdarúgó Szövetség játékvezetői bizottságának akkori alelnöke volt. Az UEFA elnöke szerint ez az egyik legsúlyosabb eset a labdarúgásban.
Aleksander Ceferin, az Európai Labdarúgó szövetség (UEFA) elnöke szerint a barcelonai játékvezetői botrány – ha beigazolódik – az egyik legsúlyosabb eset a sportágban, amióta ő vezető szerepet tölt be.
Az UEFA a múlt hónapban hivatalos vizsgálatot indított jogi összeférhetetlenség megsértése miatt, mert a katalán klub állítólag olyan cég számára utalt 2001 és 2018 között összesen 7,3 millió eurót (jelenlegi árfolyamon 2,75 milliárd forintot), amelynek Jose Maria Enriquez Negreira, a Spanyol Labdarúgó Szövetség játékvezetői bizottságának akkori alelnöke volt a tulajdonosa.
Ceferin az Ekipe SN című szlovén lapnak elmondta, hogy több okból sem nyilatkozhat erről bővebben.
„Először is azért, mert van egy független fegyelmi bizottságunk. Másodszor pedig azért, mert nem foglalkoztam részletesen ezzel az üggyel" – fogalmazott. „Viszont annyit mondhatok, hogy amennyire én értesültem, a helyzet rendkívül súlyos. Olyan súlyos, hogy véleményem szerint az egyik legkomolyabb a futballban, amióta részt veszek benne."
Az UEFA elnöke kitért rá, hogy a spanyol bajnokság szintjén az ügy elévülhetett, és versenyjogi következménye nem lehet, ugyanakkor a spanyol polgári ügyészségnél folyamatban van az eljárás.
„Ugyanez vonatkozik az UEFA-ra is, itt sincs semmi elévülés"
– tette hozzá.
A Barcelona az ügy kipattanásakor, februárban közleményben cáfolta, hogy bármiféle jogsértést követett volna el. A katalánok arra hivatkoznak, hogy egy külső tanácsadónak fizettek, aki szakmai szempontból a játékvezetéssel kapcsolatos jelentéseket, elemzéseket készített számukra, ez állításuk szerint a profi futballklubok körében bevett gyakorlat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.