Gazdaság hvg.hu 2023. március. 21. 13:08

Csányi Sándor elmondta, miért drága itthon a bankolás

Az OTP-vezér Nagy Mártonnal együtt kapott díjat a Magyar Bankszövetségtől.

Csányi Sándor szerint a kamatstop miatt most olyan kockázatokért fizetnek, amelyek ugyan nehezen voltak előre modellezhetők, mégis „a rendes banküzem kockázataihoz tartoznak, ezért nem lehet, és nem is érdemes kibúvót keresni alóluk.”

Jelasity Radován, az Erste Bank elnök-vezérigazgatója és Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára, díjátadók, valamint a Bankszövetség pénzügyi kultúra nagykövete díjjal elismert Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója és Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a díj átadásán a Magyar Fejlesztési Bank kupolatermében, a Pénz7 pénzügyi és vállalkozói programsorozat keretében 2023. március 20-án.
MTI/Koszticsák Szilárd

Az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatóját (Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszterrel együtt) pénzügyi kultúra nagykövete címmel tüntette ki a Magyar Bankszövetség. Az Index ennek apropóján kérdezte Csányit. A cikkben a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöki pozícióját is betöltő bankár arra a felvetésre, hogy Magyarországon drága a bankolás, azt mondta, hogy

a tranzakciós illeték mint extra tétel drágítja a banki szolgáltatásokat, és a bankok beszállítói is nyugat-európai áron végzik el a „szükséges fejlesztéseket".

Ehhez ugyanakkor azt is hozzátette, hogy „a Magyar Nemzeti Bank tanulmánya szerint az ügyfelek 38 százaléka havonta hatnál kevesebb banki tranzakciót indít, ami messze elmarad a nyugat-európai szintektől. Ráadásul a hazai tranzakciók volumene is kisebb, mint a fejlettebb gazdaságokban, márpedig egy 5 eurós tranzakciónak ugyanannyi a banküzemi költsége, mint egy 1000 eurósnak."

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?