Cserpes István harminc év után válik meg cégétől, a folyamatra úgy tekint, mintha a lányát adná férjhez.
Benne vagyunk egy eladási folyamatban, de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz Cserpes, kiváló kérőim vannak
– jelentette be a Forbes márciusi számának bemutatóján Cserpes István. A vállalkozó azt mondta, azért kell eladnia a céget, mert úgy érzi, mintha gátja lenne a fejlődésnek, szerkezeti átalakításoknak. „Harminc intenzív évnél több nem várható el egy embertől” – jelentette ki.
Cserpes a nevét viselő cég, a Cserpes Sajtműhely Kft.-nek eladására úgy tekint, mintha a lányát adná férjhez – hiszen négy lánya és egy fia mellett a céget hatodik gyermekének tekinti, viszont klasszikus cégutódlásba nem akart belemenni. „A férj hozza a maga tehetségét. Ahhoz, hogy átadjam neki, olyat kell látnom, amitől tudom, hogy stabil alapokon fog állni, és kipótolja az én hiányosságaimat” – mondta.
Cserpes István jelenleg cége ügyvezetője, viszont úgy gondolja, hogy az eladás után sem fog tulajdonrészt megtartani benne, bár egy darabig még marad segíteni.
A Cserpes eladása valószínűleg két hónapon belül végleges lesz tulajdonosa számítása szerint, Cserpes István pedig azt mondta, azután fél évig másra sem vágyik, minthogy szőlőt kapáljon badacsonyi telkén.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.