Először novemberben írtak levelet az államnak és az egyetem vezetésének, de nem kaptak érdemi választ. Most a nyilvánosság előtt követelnek béremelést.
Tavaly év végén az Eötvös Loránd Tudományegyetem több karának nagyjából 650 dolgozója küldött állásfoglalást az egyetem vezetésének, amelyben az alapbérek rendezését követelte. Erre akkor érdemi választ sem a fenntartó államtól, sem pedig az egyetemi vezetéstől nem kaptak, ezért most ismét, immár a nyilvánosság előtt fordultak hozzájuk.
Az ELTE-sek az egyetemi oktatás jövőjéért csoport a 24.hu-hoz eljuttatott közleményében azt írta: ismét jelezték, hogy az egyetem oktatói alapbérei európai, közép-európai, sőt még magyarországi összehasonlításban is nagyon alacsonynak számítanak, ez pedig szerintük az egyetem működését veszélyezteti.
A nyilatkozatot aláíró dolgozók szerint elfogadhatatlan a jelenlegi bérezés: nem csupán az oktatóké, hanem az adminisztratív munkakörökben dolgozóké is. Azt várják az egyetemet fenntartó államtól, valamint az intézmény vezetőitől, hogy haladéktalanul tegyenek konkrét lépéseket a helyzet megoldására.
Az aláírók azt írták, hogy a jelenlegi bérszínvonal olyan alacsony, az alapbérek azonnali megháromszorozására lenne szükség.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.