Amerikában a nemzetbiztonság kérdése egyelőre mindent felülír.
“A fenyegető környezet folyton változik, és mi ehhez alkalmazkodva korszerűsítjük a politikánkat” – hangsúlyozta Alan Estevez. A washingtoni kereskedelmi minisztérium államtitkárhelyettese elmondta, hogy “mindent megteszünk azért, hogy olyan technológia, melyet katonai célra fel lehet használni, ne jusson a kínaiak kezére.”
Peking válaszul “technológiai terrorizmusról“ beszél. Miért? Az új washingtoni intézkedések nemcsak a kínai importot akadályozzák, hanem azt is megtiltják, hogy amerikai állampolgárok vagy zöld kártyával rendelkező külföldiek olyan kínai munkahelyeken vállaljanak állást, ahol a legkorszerűbb chipgyártás folyik.
Washingtonnak hosszú listája van ezekről a kínai cégekről. A listához most hozzá csaptak 36 további kínai vállalatot. A tilalmi lista nemcsak az amerikai cégeket érinti, de a külföldieket is. A brit Arm például most közölte, hogy nem szállítja Kínába legkorszerűbb chipjeit, mert a megrendelő szerepel a washingtoni tiltólistán.
Peking a WTO-hoz fordult mondván, az amerikai szankciók sértik a Világkereskedelmi Szervezet előírásait. Az amerikaiak 2800 terméket tettek a tilalmi listára, de csak 1800 felel meg a WTO előírásainak. Washingtonnak most 60 napja van arra, hogy válaszoljon a kínaiak panaszára.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.