Hétfői közleményében a Magyar Szakszervezeti Szövetség írta azt, hogy szerintük egy 26 százalékos minimálbéremeléssel lehetne ellensúlyozni az infláció elszabadulását.
Ez még úgy is irreális lenne, ha olyan kompenzációs csomagot kapnának a munkáltatók, mint tavaly a közel húsz százalékos minimálbér-emeléshez. Egyszerűen pusztító hatása lenne – mondta a Világgazdaságnak Perlusz László, a Vállalkozások és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) hétfőn kiadott javaslatáról, miszerint 2023-ban legalább 26 százalékkal kellene megemelni a minimálbért.
A Szakszervezeti Szövetség szerint azért lenne indokolt megemelni 26 százalékkal a minimálbért, mert az csak ekkora emeléssel tudná fedezni az infláció elszabadulását a legalacsonyabb jövedelmi kategóriában - vagyis pont azoknál az embereknél, akik valóban minimálbért keresnek.
Perlusz László a VG-nek azonban hozzátette: a minimálbértárgyalásokban “a kormányzatnak is meg kell nyilvánulnia, egy ilyen rendkívüli helyzetben nem lehet magunkra hagyni minket”. A főtitkár szerint bár van tere egy nagy arányú minimálbéremelésnek, “nyilván nem egy harminc százalékosnak”.
Jövőre 26 százalékkal kellene emelni a minimálbért a Magyar Szakszervezeti Szövetség szerint
A fogyasztói kosárnak már két éve is több mint a felét tették ki a megélhetési költségek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.